.

Post. Natalia Niemiec z KMP Krosno powołana do reprezentacji polskiej Policji

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Krośnieńska policjantka otrzymała powołanie do reprezentacji polskiej Policji, z którą wywalczyła I miejsce w międzynarodowym turnieju piłkarskim. W zawodach wzięło udział około 1400 mundurowych sportowców z kilkunastu krajów świata.

W minionym tygodniu odbył się X Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej im. podkom. Andrzeja Struja w Warszawie. W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 100 drużyn reprezentujących kilkanaście krajów świata. Turniej poprzedziła uroczysta gala zorganizowana w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie z udziałem m.in. kierownictwa Komendy Głównej Policji, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Sekretarza Generalnego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, przedstawicieli służb mundurowych oraz mazowieckich samorządów.

Krośnieńska policjantka post. Natalia Niemiec została powołana do żeńskiej reprezentacji polskiej Policji. Po trzech dniach zaciętej rywalizacji, policjantki reprezentujące nasze narodowe barwy, zwyciężyły turniej. Najlepszymi wśród mężczyzn okazali się mundurowi z Mołdawii.

Ideą turnieju było wspomnienie bohaterstwa podkom. Andrzeja Struja, który będąc poza służbą, podjął interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn. Śmiertelnie raniony nożem, do końca wypełnił rotę policyjnego ślubowania. Z myślą o rodzinach zmarłych funkcjonariuszy, podczas turnieju zorganizowano zbiórkę środków, które zostały przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.  

red. fot. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner