DUKLA: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

We wtorek 9 kwietnia 2019 w Dukli odbyły się XXI Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Poźarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W swoich kategoriach reprezentantami powiatu w eliminacjach wojewódzkich będą Klaudiusz Orzechowski, Bartosz Frydrych i Szymon Rysz.

Etap powiatowy został zorganizowany 9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dukli, a gospodarzami byli burmistrz Gminy Dukla Andrzej Bytnar oraz strażacy z gminnych jednostek OSP.

Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym trzeba było odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. Natomiast w drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwyższe noty w części pierwszej odpowiadali ustnie na zadawane pytania przez Komisję Sędziowską, w której skład wchodzili pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Krośnie oraz przedstawiciele ZOP ZOSP RP w Krośnie.

Wyniki eliminacji:

Uczniowie Szkół Podstawowych:
1. Klaudiusz Orzechowski - SP Dobieszyn
2. Mateusz Jurczyk - SP Głowienka
3. Krzysztof Marszałek - SP Krościenko Wyżne

Uczniowie Gimnazjów:
1. Bartosz Frydrych - SP-G Iskrzynia
2. Jakub Bogacz - SP-G Równe
3. Piotr Jakubus - SP-G Jaśliska

Uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych:
1. Szymon Rysz - ZSP nr 5 Krosno
2. Bartosz Sajdak - ZSP 5 Krosno
3. Rafał Wójcik - ZSP 1 Krosno

Najmłodszym uczestnikiem Turnieju był Jakub Wilusz z SP 12 Krosno. 

Młodzież, opiekunowie oraz zaproszeni goście mogli podziwiać umiejętności i sprzęt strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Dukli, w tym najnowocześniejszy pojazd pożarniczy w regionie - ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy Scania.

Wszyscy uczestnicy otrzymali m.in. z rąk Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie st. bryg. Mariusza Bieńczaka oraz Prezesa ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Jana Kilara dyplomy i upominki, natomiast zwycięzcy Turnieju nagrody i dyplomy, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie I Starostę Jana Pelczara i Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego, Burmistrza Gminy Dukla, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie.

Organizatorami Turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, Gmina Dukla i burmistrz Andrzej Bytnar, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dukli i Komenda Miejska PSP w Krośnie.

red. fot. Radosław Sowiński

Galeria

 

Partnerzy portalu: