IV edycja "Ratujemy=Dajemy". Zebrano 26,55 litrów krwi

sobota, 08 czerwiec 2019 21:33
fot. mł. bryg. Ireneusz Długosz - KM PSP Krosno fot. mł. bryg. Ireneusz Długosz - KM PSP Krosno

8 czerwca w godzinach od 9:00 do 13:00 przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbyła się IV edycja akcji "Ratujemy=Dajemy".

R E K L A M A

Organizatorzy jak co roku zadbali o atrakcje dla przybyłych chętnych oddać krew lub zapisać się jako potencjalny dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS. Odbyły się pokazy wysokościowe oraz rozcinanie samochodu, a dla najmłodszych czekały darmowe zjeżdżalnie oraz stoisko z grami i zabawami.

Jak co roku organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla przybyłych chętnych oddać krew lub zapisać się jako potencjalny dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS. Do oddania krwi zarejestrowało się 71 osób, a krew oddało 59 z nich. Łącznie zebrano 26,550 litrów krwi, a do Fundacji DKMS zarejestrowało się 7 osób.

Akcji towarzyszył piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci w postaci darmowych zjeżdżali, konkursów plastycznych i konkurencji sprawnościowych; przekazywano informacje dotyczące ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Bezpieczne wakacje”.
Odbyły się pokazy przygotowane przez strażaków podczas których można się było zapoznać ze sprzętem strażackim wykorzystywanym podczas akcji ratowniczych.

Swoje stanowisko przygotowali policjanci, pracownicy krośnieńskiego szpitala, Polskiego Czerwonego Krzyża, Klubu Łączności Krótkofalowców, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, motocykliści z klubu Riders of Flames Chapter Krosno oraz grupa taneczna ARES z Lubatowej.

Do oddania krwi zarejestrowało się 71 osób, a krew oddało 59 z nich. Łącznie zebrano 26,55 litrów krwi, a do Fundacji DKMS przystąpiło 7 osób.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

red. Natalia Paradysz, KM PSP Krosno | fot. Anna Płoucha - Krosno112.pl
fot. KM PSP Krosno