Strażacy OSP KSRG Rymanów pozyskali łódź ratowniczą

czwartek, 27 czerwiec 2019 17:13
fot. OSP KSRG Rymanów fot. OSP KSRG Rymanów

W dniu 27.06.2019 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Oleniacz przekazał nieodpłatnie łódź płaskodenną MARINE 16 Y z silnikiem strumieniowym Mercury 40 KM na przyczepie podłodziowej na rzecz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie z przeznaczeniem na realizację zadań ochrony przeciwpożarowej.

R E K L A M A

Łódź oficjalnie odebrał Prezes jednostki OSP Rymanów dh Łukasz Buczek wraz z dh Maciejem Wermińskim.

- Starania zarządu OSP Rymanów wynikały z potrzeby wzbogacenia jednostki o nowszy sprzęt pływający niż mieliśmy do tej pory, który umożliwi zwiększenie skuteczności działań na wodzie. Pozyskanie specjalistycznego sprzętu zwiększy możliwości wykorzystania umiejętności strażaków OSP Rymanów oraz w znacznym stopniu poprawi zabezpieczenie obszaru działania jednostki, na którym znajduję się zbiornik wodny w Sieniawie oraz obszar zalewowy położony na terenie miejscowości Bzianka przy rzece Wisłok - relacjonuje Prezes OSP Rymanów Łukasz Buczek.

Obecnie na wyposażeniu jednostki włączonej w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy znajdują się cztery pojazdy (GCBA Jelcz, GBA Star, GLBARt Renault, SLOp Fiat).

red. fot. OSP KSRG Rymanów