Problemy strażaków z Męcinki. Kierowcy parkują samochody pod ich garażem

piątek, 12 lipiec 2019 08:00
fot. OSP Męcinka fot. OSP Męcinka

Strażacy z OSP Męcinka w gminie Jedlicze mają problem z wyjazdem do akcji. Tuż przed ich garażem dość często kierowcy pozostawiają zaparkowane samochody.

R E K L A M A

- Niedawno zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania KM PSP w Krośnie o akcji związanej z usuwaniem skutków podtopień. Jak zawsze szybko zareagowaliśmy i udaliśmy się do remizy - opowiadają strażacy z OSP Męcinka - Niestety po dotarciu do remizy, okazało się, że nie wyjedziemy do akcji, ponieważ jakiś kierowca pozostawił pojazd tuż pod drzwiami garażu. To nie jedyny przypadek. Często jak przychodzimy do remizy sprawdzić sprzęt to okazuje się, że przed drzwiami garażu stoją zaparkowane samochody. Dlatego za pośrednictwem Krosno112 chcielibyśmy prosić kierowców o nieparkowanie na terenie przy naszej remizie. Choć niektórym może wydawać się, że to nieczynny i opuszczony budynek to nic bardziej mylnego. Strażacy i ochota do niesienia pomocy w nas jest, teraz czekamy tylko na lepsze czasy i budowę właściwej remizy. 

Jedynym nierozwiązanym mankamentem naszej jednostki OSP jest problem remizy strażackiej. Zajmowany i wykorzystywany obecnie obiekt był wybudowany w 1972 roku jako obiekt przejściowy w czynie społecznym strażaków przy wsparciu ZPRE Jedlicze i komendanta Powiatowego płk pożarnictwa Tadeusza Kubita. Na obecne potrzeby jednostki jest obiektem niewystarczającym, powodującym duże utrudnienia w sprawowaniu troski o posiadany sprzęt. Strażacy jednostki w oparciu o posiadany sprzęt wykonali na przestrzeni lat niezliczoną ilość akcji ratownictwa pożarowego oraz powodziowego. Strażacy na swoim wyposażeniu mają poczciwego Gaza 66 GBAMRt 1,6/16+8.  

red. fot. Krosno112.pl, OSP Męcinka