WFOŚiGW dofinansuje 12 jednostek OSP

fot. UG Jedlicze fot. UG Jedlicze

W Starostwie Powiatowym w Krośnie, 6 sierpnia br., podpisano umowy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na dofinansowanie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W uroczystym podpisaniu uczestniczyli prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba, poseł Piotr Babinetz, starosta krośnieński Jan Pelczar, komendant miejski PSP w Krośnie Mariusz Bieńczak, burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz prezesi jednostek OSP z terenu powiatu krośnieńskiego. Uczestników spotkania powitał gospodarz – starosta Jan Pelczar, który podkreślił, że jest otwarty na potrzeby jednostek OSP, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców ratując zdrowie i życie ludzi.

12 jednostek z terenu powiatu krośnieńskiego otrzymało dotacje w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych oraz inicjatywy WFOŚiGW na doposażenie jednostek. Celem programu jest wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń. Jednostki wnioskowały głównie o dotacje na zakup środków ochrony indywidualnej, aparatów powietrznych, rękawów wodnych itp. Łącznie w województwie podkarpackim fundusz przekaże dla OSP ponad 3,5 mln zł dofinansowania.

red. Starostwo Powiatowe, fot. Urząd Gminy Jedlicze

 

Partnerzy portalu: