Wydrukuj tę stronę

W Naftówce zakończono projekty z zakresu bezpieczeństwa

poniedziałek, 18 listopad 2019 20:30
fot. Naftówka fot. Naftówka

14 listopada 2019r. w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie podsumowano realizację dwóch projektów realizowanych w ubiegłym roku szkolnym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020.

R E K L A M A

Adresatem projektów byli uczniowie drugiej klasy licealnej o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne a wykonawcą Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa. Pierwszy projekt to „Filozofia Bezpieczeństwa-sztuka negocjacji poprawnego argumentowania i krytycznego myślenia jako atuty kandydatów do służb mundurowych”, drugi -„Akademia Bezpieczeństwa WSPiA”.

W uroczystym zakończeniu projektów uczestniczył wiceprezydent miasta Krosna Bronisław Baran, przedstawiciele uczelni WSPiA - Generałowie Józef Gdański i Dominik Tracz wykładowcy rzeszowskiej uczelni, dyrektor Naftówki Joanna Kubit i koordynator projektu z ramienia szkoły Zbigniew Moskal.

Podsumowując projekt Generałowie zwrócili uwagę na aktywność uczniów na zajęciach, na umiejętność dyskutowania i odwagę w formułowaniu wniosków. Podkreślili także mądrość spostrzeżeń młodzieży. Z kolei Joanna Kubit zauważyła, że projekt jest bardzo wartościowy. Uczniowie nabyli cenne umiejętności tj. sztukę negocjacji, rozwijanie kompetencji społecznych, które z pewnością przydadzą się na różnych etapach życia. Zwróciła także uwagę na atrakcyjną formę zajęć. Zbigniew Moskal dodał, że opiekując się uczniami uczył się razem z nimi, zwrócił uwagę na fakt, że zajęcia poza wykładami, dyskusją miały również wymiar praktyczny, m.in. poprzez udział w Podkarpackim Święcie Bezpieczeństwa organizowanym w obiektach uczelni czy możliwości poznania pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotniska w Rzeszowie-Jasionce.

Ukończenie tych projektów z pewnością przyda się uczniom w przyszłości podczas procesu rekrutacji do pracy w służbach mundurowych.
Tuż po zakończeniu ubiegłorocznych projektów kolejna klasa bezpieczeństwa wewnętrznego rozpoczęła nową edycję zajęć w ramach „Akademii Bezpieczeństwa WSPiA”.

Zachęcamy do oglądnięcia krótkiej fotorelacji z wręczenia dyplomów.

red.