Policyjne ćwiczenia w Czarnorzekach

wtorek, 19 listopad 2019 14:59
fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

W minionym tygodniu krośnieńscy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach dotyczących przeciwdziałania aktom terrorystycznym. Funkcjonariusze doskonalili umiejętności poszukiwawcze i pościgowe w terenach górzystych. Głównym zadaniem dowodzących była trafna ocena sytuacji oraz koordynacja prowadzonych działań.

R E K L A M A

W piątek, na terenie Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego trenowali krośnieńscy policjanci. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań pościgowych za sprawcą ataku terrorystycznego na ważny strategicznie obiekt.

Strome podejścia, głębokie wąwozy oraz silnie zalesiony obszar, wymagały od uczestników ćwiczeń odpowiedniego przygotowania fizycznego oraz umiejętności orientacji w terenie. Policjanci doskonalili taktyczne elementy działań pościgowych w trudno dostępnych i gęsto zalesionych obszarach górzystych.

Zdobyte umiejętności mogą okazać się pomocne nie tylko w sytuacji zagrożenia aktami terrorystycznymi, ale również podczas akcji poszukiwawczych osób zaginionych realizowanych w leśnych ostępach Pogórza Dynowskiego.

red. fot. KMP Krosno