Przedstawiciele służb mundurowych czytali dzieciom

poniedziałek, 09 grudzień 2019 13:03
fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

O tym, że czytanie to dobra zabawa, zwłaszcza gdy czytają dorośli przekonali się w dniu 6 grudnia br uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie , którzy wzięli udział w cyklicznej imprezie czytelniczej „Mikołajkowe Czytanie Dzieciom” pod hasłem „Czytają Pomocnicy Św. Mikołaja”. Uczniom czytali  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie  oraz żołnierz z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. 

R E K L A M A

PATRONAT KROSNO112 1

Dzieci wysłuchały głośnego czytania opowieści o świętym Mikołaju z książki pt. "Nela na kole podbiegunowym"  oraz wzięły udział  w specjalnie dla nich przygotowanych  zabawach, grach ruchowych i  zajęciach plastycznych.

I w tym roku biblioteka pedagogiczna kontynuowała akcję  „Mikołajkowy Woreczek”, która polegała  na zachęcaniu rodziców  do codziennego głośnego czytania dzieciom.

Na ręce nauczycieli zostały przekazane Mikołajkowe Woreczki zawierające książeczki  wprowadzających dzieci w świat wartości, dobrego wychowania oraz  przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Przedsięwzięcie to ma  celu nie tylko inicjować czytelnictwo wśród najmłodszych, ale również przypominać nam dorosłym o wartości książki i głośnego czytania dzieciom.

red. fot. PBW, KMP Krosno