DOBIESZYN: Pogrzeb druha Jana Futyry

piątek, 07 luty 2020 16:28
fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W piątek 7 lutego 2020 r. w Dobieszynie pożegnano Honorowego Obywatela Gminy Jedlicze i zasłużonego strażaka druha Jana Futyry, który zmarł 5 lutego 2020r. w wieku 98 lat.

R E K L A M A

Ś.p. Jana Futyrę żegnała rodzina oraz mieszkańcy Dobieszyna, Gminy Jedlicze, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy zawodowi jak i ochotnicy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Jedlicze oraz strażacy z Krosna - Polanki. 

Jan Futyra urodził się 21 lipca 1921 r. w Krośnie. Podczas swojej długoletniej działalności zarówno dla straży pożarnej jak i dla mieszkańców Dobieszyna, zyskał szacunek, uznanie i sympatię ludzi. Długoletni Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, dziś jego Honorowy Prezes, wychował kilka pokoleń strażaków. Dbał o wysoki poziom ich pracy, starał się o nowy sprzęt a co za tym idzie jeszcze skuteczniejsze działania. Dzięki jego staraniom w Dobieszynie wybudowano Remizę OSP, wyposażono jednostkę w samochód i nowy sprzęt.

To on zainicjował współpracę OSP ze środowiskami szkolnymi, był pierwszym propagatorem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nie tylko zachęcał do udziału w turnieju, sam brał czynny udział w przygotowaniu uczestników. Angażował się w sprawy dotyczące straży pożarnej, udzielał się także w sprawach społecznych. Dwukrotnie pełnił funkcję Radnego Gminnej Rady Narodowej w Jedliczu. Był zawsze tam gdzie coś się działo, nie mogło go zabraknąć przy budowie Domu Ludowego w Dobieszynie, plebani, Kościoła, dróg wodociągów itd.

red. fot. Krosno112.pl