KROSNO: Wstrzymane do odwołania wszystkie wydarzenia strażackie

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Zmiana formy akcji krwiodawstwa "Ratujemy = Dajemy", zawieszone obchody Dnia Strażaka w KM PSP w Krośnie, wstrzymany do odwołania finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz inne wydarzenia strażackie jak wręczenia sztandarów, przekazania samochodów itp. oraz odwołane całkowicie strażackie pielgrzymki. To efekt pandemii koronawirusa. Strażacy w całości poświęcają się obecnej sytuacji kryzysowej oraz akcjom ratowniczym, jeżeli takie zaistnieją.

PSP KONCENTRUJE SIĘ NA DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH W CZASIE PANDEMII
- Do czasu ustania pandemii oraz stabilizacji sytuacji po niej, Komendant Miejski PSP w Krośnie odwołał tegoroczne obchody Dnia Strażaka
- mówi mł. bryg. Dariusz Gruszka, Rzecznik Prasowy KM PSP w Krośnie i dodaje - Jeżeli sytuacja się unormuje to takie obchody będą przeniesione na późniejszy termin. Obecnie nikt nie myśli o żadnych wydarzeniach, a nasza formacja skupia się na wielu zadaniach związanych ze stanem epidemii w naszym kraju. 

Wstępnie obchody Dnia Strażaka miały odbyć się 22 maja. Wiadomo, że ten termin jest nierealny, ponieważ jak prognozuje rząd szczyt zachorowań w naszym kraju będzie właśnie w maju i czerwcu. 

Więcej informacji o tym jak działają strażacy dowiesz się w artykule: Jak wygląda praca krośnieńskich strażaków w czasach pandemii (kliknij)

WSTRZYMANE WYDARZENIA STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW
Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Janusz Konieczny
w piśmie skierowanym do członków Związku OSP RP przypomina, że do odwołania nie mogą być przeprowadzane żadne imprezy strażackie tj. turnieje, zawody sportowo-pożarnicze, wręczenia sztandarów, obchody jubileuszy jednostek OSP, majowe obchody święta św. Floriana, przekazania samochodów pożarniczych itp. Odwołane zostały również strażackie pielgrzymki na Jasną Górę i do Kalwarii Pacławskiej. 

- W związku z pandemią musieliśmy odwołać organizację m.in. finału powiatowego OTWP, który miał się odbyć niebawem w Korczynie - mówi dh Jan Kilar, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie - W tej chwili do odwołania wstrzymana jest organizacja jakichkolwiek wydarzeń strażackich na terenie naszego powiatu. Jednocześnie za pośrednictwem portalu Krosno112.pl chciałbym wszystkim przekazać życzenia wielkanocne oraz życzyć strażakom i mieszkańcom naszego powiatu dużo zdrowia i mam nadzieję, że niebawem znów się zobaczymy na strażackich wydarzeniach

kilarjan1

ZMIANA FORMUŁY AKCJI "Ratujemy = Dajemy"
- Została podjęta decyzja o zmianie formuły tegorocznej akcji "Ratujemy=Dajemy". Akcja krwiodawstwa odbędzie się tylko w stacji RCKiK w krośnieńskim szpitalu. Będziemy zachęcać wszystkie służby ratownicze do oddawania krwi właśnie tam w terminie od 8 do 19 czerwca - mówi Zbigniew Machowski, współorganizator akcji z ramienia Klubu HDK przy KM PSP w Krośnie - W tym roku mieliśmy zorganizować na terenie komendy wielki piknik rodzinny, połączony z Dniem Dziecka Osiedla Grota-Roweckiego. Niestety wiemy, że to jest nierealny termin. 

zbigniew machowski 2

ZMIANA TERMINU NOCNEJ JAZDY RATOWNIKÓW
Jak już informowaliśmy tegoroczna akcja charytatywna Nocna Jazda Ratowników dla Bartka została przełożona z 23 maja na inny dalszy termin, który zostanie ustalony dopiero po zakończeniu stanu epidemii w Polsce. Więcej na temat akcji dowiesz się z artykułu Nocna Jazda Ratowników dla Bartka przełożona na inny termin (kliknij). 

red. Krosno112.pl fot. archiwum Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: