GOPRowcy mają nowy samochód do akcji poszukiwawczych

fot. Jarek Makutynowicz fot. Jarek Makutynowicz

Końcem kwietnia do Bieszczadzkiej Grupy GOPR trafił nowy samochód operacyjny, który będzie służył do prowadzenia m.in. akcji poszukiwawczych. 

- Z końcem kwietnia firma MAN Polska dostarczyła nam nowy samochód operacyjny, zaprojektowany i przebudowany przez Vvan Grabowski zgodnie z naszymi oczekiwaniami - poinformowali ratownicy GOPR na swoim profilu Facebook. 

Wiadomo, że samochód zostanie jeszcze wyposażony w nowoczesny sprzęt służący m.in. do prowadzenia akcji poszukiwawczych, w których GOPR bierze udział bardzo często. Samochód zakupiony został z projektu „SOS – ratunek centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Liderem projektu jest Fundacja SOS na ratunek.

Grupa Bieszczadzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest jedną z siedmiu grup regionalnych GOPR, która została powołana do działania w 1961 roku. Grupa prowadzi działalność ratowniczą na terenie Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

red.
fot. Jarek Makutynowicz

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro