GOPRowcy mają nowy samochód do akcji poszukiwawczych

piątek, 08 maj 2020 09:52
fot. Jarek Makutynowicz fot. Jarek Makutynowicz

Końcem kwietnia do Bieszczadzkiej Grupy GOPR trafił nowy samochód operacyjny, który będzie służył do prowadzenia m.in. akcji poszukiwawczych. 

R E K L A M A

- Z końcem kwietnia firma MAN Polska dostarczyła nam nowy samochód operacyjny, zaprojektowany i przebudowany przez Vvan Grabowski zgodnie z naszymi oczekiwaniami - poinformowali ratownicy GOPR na swoim profilu Facebook. 

Wiadomo, że samochód zostanie jeszcze wyposażony w nowoczesny sprzęt służący m.in. do prowadzenia akcji poszukiwawczych, w których GOPR bierze udział bardzo często. Samochód zakupiony został z projektu „SOS – ratunek centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Liderem projektu jest Fundacja SOS na ratunek.

Grupa Bieszczadzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest jedną z siedmiu grup regionalnych GOPR, która została powołana do działania w 1961 roku. Grupa prowadzi działalność ratowniczą na terenie Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

red.
fot. Jarek Makutynowicz