Samorządowcy z Korczyny rozpoczęli akcję #nieboimysieratowaczycia

poniedziałek, 18 maj 2020 20:19
Samorządowcy z Korczyny rozpoczęli akcję #nieboimysieratowaczycia Gmina Korczyna

Ponad 3 litry krwi, jednego dnia, oddali pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie. Do działania i włączenia się w akcję zachęcają mieszkańców i samorządowców z innych gmin.

- Regulamin akcji jest prosty – zgłaszamy się do najbliższego punktu krwiodawstwa i… ratujemy czyjeś życie oddając krew - wyjaśnia Katarzyna Urbanek, zastępca wójta Korczyny. - Później w poście na facebooku zapraszamy do akcji kolejne osoby i oznaczamy wiadomość #nieboimysieratowaczycia.

W poniedziałek (18 maja) jedenastu pracowników urzędu i GOK zgłosiło się do terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krośnie. - Po wstępnych badaniach zakwalifikowano do pobrania siedem osób - opowiada zastępca wójta Katarzyna Urbanek - Oddaliśmy łącznie ponad 3 litry!

Akcją, rozpoczętą na profilu fb gminy Korczyna, chcą zachęcić mieszkańców i samorządowców innych gmin do włączenia się w inicjatywę. - Krew jest szczególnie potrzebna właśnie teraz, kiedy wiele osób nie może z różnych przyczyn jej oddawać - mówi Katarzyna Urbanek.

Na dobry początek zaprosili do udziału władze i pracowników krośnieńskiego magistratu oraz gmin Wojaszówka, Haczów, Krościenko Wyżne, Jasienica Rosielna, Niebylec, Rymanów, Miejsce Piastowe i Starostwa Powiatowego w Krośnie.

autor: tom

zdjęcia: Gmina Korczyna