Pięć nowych karetek dla Podkarpacia. W tym jedna dla SPPR Krosno

wtorek, 19 maj 2020 07:55
Pięć nowych karetek dla Podkarpacia. W tym jedna dla SPPR Krosno fot. UM w Rzeszowie

Wszystkie karetki transportowe dla Stacji Pogotowia Ratunkowego już są na Podkarpaciu. W sumie jest ich pięć. Najpierw były dwie, a teraz dotarły trzy kolejne.

R E K L A M A

Karetki zostały zakupione dzięki wsparciu unijnych funduszy. Będą służyć w walce z koronawirusem w Stacjach Pogotowia w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu.

- Cieszę się, że te zakupy przebiegają tak sprawnie, że mamy odpowiedni sprzęt dla pogotowia. Już niebawem będą kolejne karetki. Dzięki temu ratownicy mogą walczyć z pandemią mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Umowa na zakup karetek została podpisana w kwietniu. Ambulanse, które trafiły na Podkarpacie to samochody Fiat Doblo Multijet. Mają na wyposażeniu nosze transportowe i fotele kardiologiczne do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych.

Ambulanse kosztowały ponad 150 tys. zł każdy i zostały zakupione ze środków skierowanych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Województwo podkarpackie przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO w sumie 50 mln zł. Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych, w tym dwie karetki do Krosna. 

źródło: Urząd Marszałkowski w Rzeszowie