SZKOŁY ŚREDNIE 2020: Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 07:11
SZKOŁY ŚREDNIE 2020: Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu fot. OSiW w Iwoniczu

- Każdy uczeń traktowany jest u nas indywidualnie - zapewnia Monika Műller, Dyrektor Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu.

OFERTA EDUKACYJNA (kliknij)

Krosno112.pl: Pani Dyrektor, proszę przedstawić nam ofertę edukacyjną Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu.
Nasza szkoła oferuje miedzy innymi edukację młodzieży w Szkole Podstawowej dla Dorosłych. Nabór do tego typu szkoły organizujemy dla klas 7 i 8. Uczniowie deklarujący chęć ukończenia szkoły podstawowej w naszej szkole wybierają jeden z oferowanych kierunków kształcenia. Są to: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kamieniarz, dekarz, kucharz oraz fryzjer. Jest to doskonała alternatywa dla tych, którzy od początku zdecydowani są wykonywać pracę zawodową i nie mają planów na realizację dalszego kształcenia.
Takie same kierunki oferujemy w Branżowej Szkole I Stopnia. Młodzież kształci się w wyżej wymienionych zawodach otrzymując odpowiednie kwalifikacje.

Dużym atutem szkoły jest to, że jesteśmy szkołą przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP, który zapewnia całodobową opiekę dla młodzieży uczącej się w naszej szkole. Pobyt i wyżywienie w Ośrodku są całkowicie bezpłatne. Warunki są na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu do tej pory kształcili się u nas uczniowie z całej Polski.

ZOBACZ FILMIK PROMUJĄCY ZS przy OSiW OHP (KLIKNIJ)

Krosno112.pl: Istnieje opinia, że Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP to szkoła dla dzieci i młodzieży z różnego typu trudnościami.
Jest to szkoła dla każdego ucznia deklarującego chęć nauki określonego zawodu. W Branżowej Szkole I Stopnia realizowany jest program taki sam, jak w każdej innej szkole tego typu. Uczniowie mają określone wymagania edukacyjne, uczą się także praktycznej nauki zawodu, za którą otrzymują wynagrodzenie.

Oczywiście wielu naszych uczniów to dzieci, które na swojej drodze napotykały na różne trudności dydaktyczne bądź wychowawcze. Dzięki warunkom lokalowym, te dzieci mają szansę zmienić środowisko, zacząć naukę u nas z „czystą kartą”. Każdemu uczniowi nauczyciele dostosowują wymagania edukacyjne do jego możliwości psychofizycznych, są traktowani indywidualnie.

Obserwując naszą wieloletnią pracę można zauważyć liczne sukcesy naszych uczniów. Posiadają oni talenty zawodowe bądź artystyczne. Z relacji naszych absolwentów wynika, że większość z nich pracuje w wyuczonym zawodzie i bardzo dobrze sobie radzą.

Krosno112.pl Jakie są wymagania, kryteria przy naborze?
Kandydat do naszej szkoły musi mieć ukończone 14 lat. Do klasy ósmej wymagane jest złożenie świadectwa ukończenia klasy siódmej. W przypadku Branżowej Szkoły I Stopnia konieczne jest przedstawienie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.


Artykuł sponsorowany