"Ratujemy=Dajemy" w tym roku akcja krwiodawstwa w innej formie. Zebrano krew dla potrzebujących

piątek, 19 czerwiec 2020 14:47
"Ratujemy=Dajemy" w tym roku akcja krwiodawstwa w innej formie. Zebrano krew dla potrzebujących fot. Adrian Socha

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie w dniach od 9 do 19 czerwca br. zorganizował coroczną akcję poboru krwi dla osób potrzebujących. W tym roku jednak nie odbył się towarzyszący akcji piknik, a akcja poboru krwi miała miejsce w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w krośnieńskim szpitalu.

R E K L A M A

Ze względu na istniejąca pandemię koronawirusa i obostrzenia, nie było możliwości w takiej formie jak w poprzednich latach, przeprowadzenia pikniku rodzinnego, który towarzyszył zbiórce krwi w mobilnym autokarze na terenie Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

- Jak co roku, zwróciliśmy się z prośbą o oddanie krwi na rzecz potrzebujących w okresie wakacyjnym - mówi Zbigniew Machowski, Prezes Klubu HDK przy KM PSP w Krośnie - W tym roku zadanie zbiórki krwi było dość utrudnione, jednak do krośnieńskiej stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w szpitalu stawiło się 31 osób, co łącznie daje 13 950 ml oddanej krwi. Chciałbym jednocześnie podziękować Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie oraz pracownikom stacji w Krośnie, ale przedewszystkim chciałbym podziękować wszystkom osobom, które odpowiedziały na nasz apel i oddały krew w ramach akcji "Ratujemy=Dajemy".

Zobaczcie relacje z ubiegłych lat:

I - 2016
II - 2017
III - 2018
IV - 2019

red.