Dukla: Odbył się pogrzeb strażaka, którego ciało sprowadzono z Włoch

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Ciało druha Darka zostało sprowadzone do Polski i został on pochowany w Dukli. W ostatni czwartek odbył się jego pogrzeb.

W czwartek o 16:30 w kościele w Dukli odbył się pogrzeb 43 letniego Darka - strażaka zmarłego we Włoszech. Na pogrzeb przybyła rodzina, przyjaciele, koledzy strażacy ze wszystkich jednostek OSP z gminy oraz Zbigniew Stonoga. Orszak pogrzebowy prowadzony był przez 3 wozy straży pożarnej w rodzimej jednostki druha Darka. 

Jeszcze raz chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w prowadzoną przez nas akcję, ponieważ to dzięki Wam w niecałe 24 godziny uzbierane zostały pieniądze potrzebne do sprowadzenie zwłok do Polski i organizację pogrzebu.

Odzew na artykuł opublikowany przez nas 14 lipca był ogromny i dzięki Wam w tak krótkim czasie udało się zebrać niezbędne pieniądze. Na apel odpowiedział m.in. Zbigniew Stonoga, który przekazał 10 tysięcy złotych na ten cel, za co również bardzo mu dziękujemy.

Poza naszym portalem również rodzina zmarłego oraz strażacy z Dukli chcieliby złożyć najszczersze podziękowania za zainteresowanie i chęć pomocy w tak trudnej sprawie. Podziękowania złożyła jeszcze przed pogrzebem córka Darka, Klaudia:

Przemysław Kandefer / red.
fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: