We wtorek (4.08) około godziny 13:10 na DK19 w Tylawie (gm. Dukla) doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i ciężarowego, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. DK19 została zablokowana.

Bieszczadzki Park Narodowy miłośnikom pieszych wędrówek przypomina o niedawno wytyczonym odcinku szlaku z Przełęczy Wyżnej na Diał. - To dobra alternatywa, gdyż w tym roku popularne szlaki, wiodące na połoniny, są mocno oblegane przez turystów - zachęca dyrekcja BdPN.

Uwaga na oszustów! Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Na najbliższy weekend (8 i 9 sierpnia) zaplanowano kolejne atrakcje w ramach akcji #odkryjKrosno. Tym razem oprócz kina plenerowego, czy "Etnoranków" będzie można poznać Krosno z lotu ptaka.

Trzech młodych obywateli Afganistanu zostało zatrzymanych w niedzielę na terenie dworca autobusowego w Krośnie. Zgodnie z regulacjami dublińskimi zostaną przekazani służbom w Rumunii.

W niedzielne popołudnie (po 16:00) strażacy zostali wezwani do pożaru balotów siana w Dobieszynie (gm. Jedlicze). Strażakom udało się uratować połowę ze zgromadzonych tam beli. Niestety w poniedziałek znów ktoś je podpalił. 

Policjanci kontrolowali kierowców autobusów i busów

poniedziałek, 03 sierpień 2020 09:02

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców autobusów komunikacji miejskiej i busów, świadczących usługi z zakresu przewozu pasażerów. 

Od 1 stycznia 2021 roku Krosno powiększy się o teren byłego lotniska Iwonicz. To obszar około 122 hektarów. Do miasta zostanie przyłączonych ok. 96 ha z gminy Krościenko Wyżne i ok. 26 ha z Gminy Miejsce Piastowe.

Rymanów-Zdrój już po raz czwarty gościł uczestników Ultramaratonu Jaga-Kora. Biegacze rywalizowali na czterech dystansach - 105, 70, 40 i 17 kilometrów.

Prośba o wsparcie Martynki w dalszym leczeniu

niedziela, 02 sierpień 2020 22:41

Trzyletnia Martynka potrzebuje wsparcia w leczeniu. Z apelem zwróciła się do naszych Czytelników jej mama Małgorzata.