Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 07:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Korzyści z biegania

Bieganie to jedna z najprostszych form aktywności fizycznej. To także jeden z najlepszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawę kondycji.
Korzyści z biegania

Podczas biegania można spalić zdecydowanie więcej kalorii niż podczas spaceru. Ilość spalanych kalorii zależy od intensywności i od długości treningu. Aby jednak szybko i skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, należy połączyć treningi z niskokaloryczną dietą. Nie należy stosować zbyt rygorystycznych diet, ponieważ w czasie biegania organizm potrzebuje dużej ilości energii. 

Regularne joggingi to sposób na utrzymanie stałej wagi. Nie trzeba się wtedy obawiać, że nawet po spożyciu kalorycznych posiłków ubrania staną się ciasne. 

Dobre efekty przynosi zarówno bieganie na świeżym powietrzu, jak i treningi na siłowni czy w domu na sprzęcie takim, jak bieżnia elektryczna kupiona w marbo-sport.pl

Bieganie to skuteczny sposób na wzmocnienie układu krążenia. Regularne bieganie wzmacnia płuca i serce, usprawnia przepływ krwi, obniża ryzyko wystąpienia wielu chorób. Obniża ciśnienie i poziom złego cholesterolu. 

Im więcej się ruszamy, tym więcej tlenu dostarczamy wszystkim komórkom naszego ciała. Dotleniony mózg pracuje bardziej sprawnie i wydajnie, poprawia się koncentracja i samopoczucie. Bieganie to również doskonały sposób na relaks i odstresowanie. To też sposób na lepszy sen. 

O czym należy pamiętać?

Efekty biegania można dostrzec już po miesiącu regularnych treningów. Jeżeli biegamy codziennie, efekty widoczne są już po dwóch tygodniach, jednak w przypadku osób początkujących codzienne treningi nie są zalecane. Osoby początkujące nie powinny trenować częściej niż 3-4 razy w tygodniu. Pomiędzy treningami należy zrobić dzień przerwy na regenerację mięśni. 

Osoby początkujące powinny zacząć od krótszych dystansów, które z czasem należy wydłużać. Przed każdym treningiem trzeba przeprowadzić rozgrzewkę, a po treningu wykonać kilka ćwiczeń rozciągających. 

Najlepiej trenować rano. Wtedy metabolizm jest przyspieszony. Wieczorem często jesteśmy zmęczeni, organizm przygotowuje się do snu, a procesy przemiany materii zostają spowolnione. Rankiem jesteśmy wypoczęci, rześcy, gotowi do treningu. Poranny trening pobudza, dodaje energii na cały dzień, działa lepiej niż filiżanka kawy. 

Jeżeli biegamy na zewnątrz, należy pamiętać o odpowiednim ubiorze dostosowanym do pogody i o wygodnym obuwiu. Na dłuższe dystanse zabierzmy ze sobą wodę mineralną.

Materiał partnera



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ