Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 10:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zdrowe śniadanie dla dziecka? To możliwe!

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że bywają takie momenty w życiu malca, kiedy ten chce jeść wyłącznie suchą bułkę, ewentualnie parówki z keczupem. Nie jest to rozwiązanie idealne, dlatego warto zabiegać o to, by urozmaicić dietę dziecka. Można zacząć od najważniejszego posiłku dnia, czyli śniadania. Poniżej przedstawiamy 3 propozycje odżywczego śniadania dla dziecka.
Zdrowe śniadanie dla dziecka? To możliwe!

Autor: Źródło: unsplash.com

 3 pomysły na zdrowe odżywianie – śniadaniowe menu dla dzieci

  1. Naleśniki – dzieci wprost za nimi przepadają, więc warto ten patent wykorzystać. By było zdrowiej – przyda się mąka żytnia razowa.
  2. Otręby żytnie – błonnik, elektrolity, wapń… otręby żytnie to imponujące bogactwo soli mineralnych i wartościowych składników odżywczych. Otręby żytnie można z powodzeniem dodawać do jogurtów, wraz z owocami stworzyć można przepyszne domowe muesli.
  3. Kasza jaglana – można nią zastąpić tak lubianą przez dzieci kaszkę mannę. To doskonałe urozmaicenie śniadania. Co niezwykle istotne – kasza jaglana to produkt bezglutenowy, lekkostrawny i bogate w składniki odżywcze.

Zdrowe odżywianie jak zmienić nawyki żywieniowe

Współczesna wiedza medyczna i dietetyczna pozwala z całą pewnością stwierdzić, że filarem dobrostanu organizmu są zdrowe nawyki żywieniowe. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy ma się dzieci. Zmiany nie mogą jednak dotyczyć wyłącznie najmłodszych członków rodziny, lecz muszą objąć kompleksową zmianę rodzinnego menu.

Na początek warto przede wszystkim wykluczyć wszelkie produkty wysoko przetworzone, cukier, wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców i pełnowartościowe kasze. Nie trzeba całkowicie eliminować soli, gdyż jej obecność w diecie przyczynia się do prawidłowego przebiegu procesów chemicznych w organizmie. Mąkę pszenną z powodzeniem można zamienić na zdrowszą alternatywę, a więc mąkę żytnią. Ważne jest, by spożywać regularne posiłki, bogate w składniki odżywcze. Utrzymywanie zdrowej diety to klucz do zachowania pełni zdrowia całej rodziny, a także naturalna nauka zdrowych nawyków żywieniowych.

Czym są zdrowe nawyki żywieniowe?

Jak już wspominaliśmy – zdrowe nawyki żywieniowe to regularne posiłki. Jadłospis musi być dobrze zbilansowany – powinien obejmować odpowiednie proporcje, jeśli chodzi o białka, tłuszcze i węglowodany. Dieta powinna być pozbawiona szkodliwych produktów, pełnych wysoko przetworzonych składników i cukru. Złe nawyki żywieniowe potrafią mocno się utrwalić, gdyż na przykład cukier ma właściwości uzależniające. Mimo wszystko warto wywalczyć zmiany, które na stałe wpłyną na jadłospis wszystkich domowników. Zmiana nawyków żywieniowych to w istocie podniesienie komfortu życia. 

 Materiał zewnętrzny



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ