W przeciwieństwie do obligatoryjnego ubezpieczenia OC, forma AC może zawierać w sobie bardzo wiele udogodnień dla kierowcy, między innymi takich jak auto zastępcze lub możliwość holowania pojazdu nawet do 100 km od miejsca zamieszkania.
Co brać pod uwagę przy wyborze AC?
Wybierając ubezpieczenie AC, należy się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujemy w jego ramach – nie każdemu niezbędna jest opcja z lawetą i nie każdy ma ochotę na tzw. udział własny.
Przed zawarciem jakiejkolwiek umowy – w zasadzie w tym, jak i każdym innym przypadku, należy szczegółowo zapoznać się z jej warunkami. Mogą w niej być zawarte np. zasady rozliczeń kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu lub zmniejszanie odszkodowania z tytułu amortyzacji.
Od czego zależy wysokość składki?
Wysokość składki zależy od wieku kierowcy, stażu za kierownicą oraz stanu auta. Istotne również jest to, czy dana osoba w ostatnim czasie spowodowała poważny wypadek samochodowy lub chociaż małą stłuczkę.
By wysokość składki nie przerażała, warto wejść na stronę https://kioskpolis.pl/ skorzystać z wygodnej porównywarki – wtedy na pewno uda się wybrać ubezpieczenie ze składką, która nie nadszarpie poważnie rodzinnego budżetu.
Czy wyższa składka zawsze zawiera większy pakiet usług?
W zasadzie trudno powiedzieć, czy wyższa składka to rzeczywiście w każdym przypadku więcej udogodnień dla kierowcy. To zależy także od wielkości firmy, z której ubezpieczenia chcemy skorzystać, a także tego, gdzie jesteśmy zameldowani (inaczej – gdzie zameldowany jest właściciel pojazdu, którym się poruszamy).
Bywa, że pomimo ubezpieczenia pojazdu na bardzo wysoką kwotę, w momencie, kiedy właściciel naprawdę potrzebuje pieniędzy z polisy, okazuje się, że ma trudności w ich pozyskaniu z powodu kilku paragrafów, których nie zauważył w umowie.
Kolejna sytuacja: nastąpiła awaria pojazdu, która uniemożliwia dalszą jazdę. Dzwonimy do ubezpieczyciela ponieważ pamiętamy, że w naszej polisie znajduje się możliwość odholowania samochodu. Tymczasem konsultant z którym rozmawiamy informuje nas, że owszem, pojazd można odholować ale tylko wtedy, kiedy ucierpi z powodu kraksy. Warto zatem dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami.
Artykuł sponsorowany