Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 00:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

5 najważniejszych parametrów kamer samochodowych

Kamerka samochodowa to przydatny gadżet, który pomaga rozstrzygnąć spór podczas groźnych sytuacji na drodze. To narzędzie, które widzi więcej niż my i stanowi w takich wypadkach obiektywny dowód. Rejestrator samochodowy to niezbędne wyposażenie szczególnie dla tych, którzy jeżdżą dużo oraz często. Są oni zdecydowanie bardziej narażeni na ewentualne stłuczki na drodze. Co nie oznacza, że kierowcy, którzy poruszają się jedynie do pracy i z powrotem czy sporadycznie nie powinni jej mieć na wyposażeniu. Ten prosty gadżet stanowi dobre zabezpieczenie. 
5 najważniejszych parametrów kamer samochodowych

Czy rozdzielczość jest najważniejsza?

Kamerki samochodowe, które posiadają odpowiednie parametry techniczne dostarczą nam nagrania dobrej jakości. Tylko na takich nagraniach będą szczegółowo widoczne wszystkie detale, a nagranie będzie ciężkie do podważenia. Jaką więc rozdzielczość warto wybrać? Aby uzyskać nagranie dobrej jakości jakość obrazu powinna być minimum w rozdzielczości HD. To podstawowy rodzaj kamery, który jest jednym z tańszych modeli. Dla kierowców, którzy użytkują pojazd często opłacalnym zakupem będzie kamera nagrywająca w formacie Full HD. Ceny tego rodzaju kamer nie są aż tak wysokie, ze względu na to, że obecnie najwyższą technologią jest 4K. Kamerki samochodowe nagrywające w rozdzielczości 4K dostarczą nam najlepszej jakości nagrania. Warto jednak pamiętać o tym, że są to pliki, które zajmują sporą pojemność, dlatego w przypadku kiedy chcemy zachowywać ich dużą ilość niezbędne jest urządzenie, które posiada dużą pojemność pamięci lub możliwość zainstalowania zewnętrznej karty.

Filmy muszą się gdzieś zapisać

Nie tylko w przypadku filmów w rozdzielczości 4K potrzebujemy odpowiedniej ilości miejsca na ich zapisanie. Chociaż filmy, które nagrywane są w formacie FullHD czy HD wymagają zdecydowanie mniejszej ilości pamięci, to jednak jest ona potrzebna. Niektóre urządzenia umożliwiają nagrywanie w tak zwanej pętli, co oznacza, że po skończonym wolnym miejscy w pamięci, najstarsze filmy są automatycznie usuwane, a na ich miejsce nagrywane są nowe. To praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą martwić się o kontrolowanie stanu pamięci. Jednak posiada ono swoje minusy - w przypadku incydentu musimy pamiętać o zgraniu ważnego nagrania, gdyż może zostać ono automatycznie usunięte. Nowoczesne modele pozwalają na automatyczne zapisywanie filmów w chmurze, dzięki czemu będziemy mieć do nich dostęp nawet w przypadku, kiedy utracimy dostęp do kamery, co może okazać się szczególnie przydatne w przypadku kradzieży samochodu. Wybór tego rodzaju urządzeń znajdziesz na batna24.

Szeroki kąt pozwoli zobaczyć więcej

Tak samo jak ważna jest rozdzielczość istotny jest także kąt widzenia. Ważne jest aby kamera obejmowała dwa pasy jezdni. Większość dostępnych na rynku wideo rejestratorów posiada możliwość nagrywania w 120 stopniach. 

Na szkody parkingowe - czujnik ruchu

Czujnik ruchu to praktyczny dodatek do kamery samochodowej. Dzięki niemu uruchamia się ona automatycznie, w momencie kiedy samochód ruszy lub zbliży się do niego inny pojazd. Nie musimy więc pamiętać o jej włączeniu przy starcie, ale także może ona zarejestrować moment stłuczki, która ma miejsce podczas naszej nieobecności np. na parkingu. 

Moduł GPS ma znaczenie

Dzięki modułowi GPS możliwy jest zapis aktualnej prędkości, a w przypadku niektórych urządzeń, kamera samochodowa może być używana jako nawigacja. 

 Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ