Zsyp na pranie
Zabieranie brudnych rzeczy z kilku pomieszczeń, a potem noszenie ciężkich koszy do domowej pralni to strata czasu i zbędny wysiłek. Najlepiej zaprojektować w domu zsyp na pranie. Dzięki temu wystarczy tylko otworzyć drzwiczki wbudowane w ścianę, a potem wrzucić ubrania do środka. Kilka sekund później same wylądują w koszu na pranie. Bez dźwigania, noszenia i przekładania. Montaż zsypu pozwoli też uniknąć roznoszenia się po domu brzydkich zapachów, które wydobywają się z koszy na brudne rzeczy. Zsyp to zatem nie tylko funkcjonalne, ale i higieniczne rozwiązanie. Przy zakupie części do budowy zsypu zwróć uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Zsyp będzie zamontowany w ścianie na lata, więc powinien być odporny na rdzewienie. W sklepie https://nasady-kominowe.pl/ znajdziesz elementy do konstruowania zsypów wykonane z wytrzymałej stali kwasoodpornej.
Kominy i wentylacja
Przez dziesięciolecia w budynkach wznoszono kominy murowane. Niestety mają sporo wad: są ciężkie, nieodporne na kondensację pary, a ich budowa wymaga doświadczenia i dużych umiejętności. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie więc zakup komina systemowego. Składa się go z gotowych elementów, więc konstruowanie komina będzie o wiele łatwiejsze, a ponadto zajmuje mniejszą powierzchnię niż komin murowany. Dostępne są modele do montażu wewnątrz budynku, jak i modele izolowane do montażu na zewnątrz. Pamiętaj, by podczas wyboru systemów kominowych sprawdzić czy posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów. Właśnie takie systemy kominowe znajdziesz tutaj: https://nasady-kominowe.pl/kategoria/kominy-stalowe. Oprócz systemów odprowadzający spaliny i dym, trzeba też zadbać o montaż dobrych systemów wentylacyjnych. Na tej stronie: https://nasady-kominowe.pl/kategoria/kominy-wentylacyjne znajdziesz części do budowy wentylacji wykonane z blachy ocynkowanej.
Ogrzewanie podłogowe
Montaż ogrzewania podłogowego wiąże się z większymi kosztami niż montaż tradycyjnego ogrzewania, ale na pewno nie będą to stracone pieniądze. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Rury grzewcze montowane są w podłodze, więc nie musimy wieszać na ścianach grzejników, które zaburzają aranżację pomieszczenia. Najpoważniejszym argumentem przemawiającym za montażem „podłogówki” jest jednak efektywność takiego systemu. Podłoga zamienia się w grzejnik, dzięki czemu ciepło rozchodzi się równomiernie i nie ucieka pod sam sufit. Co więcej, ogrzewanie podłogowe w dłuższej perspektywie ma pozytywny wpływ na domowy budżet. W rurach podłogowych płynie woda o niższej temperaturze niż w przypadku grzejników, co pozwala zaoszczędzić nawet kilka procent na rachunkach. Ponadto niższa temperatura wywołuje mniejszą cyrkulację kurzu i mniej wysusza powietrze, co ma dobry wpływ na zdrowie domowników.
Odkurzacz centralny
Odkurzacze centralne stosunkowo niedawno pojawiły się w Polsce, ale z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, w końcu bieganie po piętrach ze zwykłych odkurzaczem może być męczące, podobnie jak ciągłe przełączanie krótkich kabli między gniazdkami. Roboty odkurzające też nie rozwiążą problemu, ponieważ posprzątają tylko jedno piętro. O wiele lepszą alternatywą dla zwykłych odkurzaczy jest odkurzacz centralny. Składa się on z jednostki centralnej, systemu rur rozprowadzonego w ścianach oraz z gniazd ssących i węży (wysuwanych lub wpinanych). Nie trzeba nosić ciężkiego odkurzacza, trzymasz w ręku samą rurę. Kurz nie jest ponownie wypuszczany w pomieszczeniu, trafia do jednostki centralnej, która odprowadza zanieczyszczone powietrze na zewnątrz budynku. To zatem doskonały wybór dla alergików. Zaletą takich odkurzaczy jest także cicha praca. Jednostka centralna montowana jest zazwyczaj w piwnicy lub w garażu, więc dźwięk jest o wiele mniej uciążliwy niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy.
Zsyp na pranie, ogrzewanie podłogowe, kominy systemowe i odkurzacz centralny – to cztery funkcjonalne rozwiązania, które warto uwzględnić na etapie projektowania domu. W ten sposób inwestujesz w swoje zdrowie, komfort i wygodę.
Materiał zewnętrzny