Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 04:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie substancje wykrywa test narkotykowy ze śliny?

Niestety, ale narkotyki coraz częściej goszczą w życiu nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Bliscy tych osób, a w szczególności rodzice mogą stanąć w obliczu konieczności sprawdzenia obecności tych substancji w ich organizmach. Badanie z próbki moczu daje większą możliwość podmiany próbki, podczas gdy testy narkotykowe ze śliny już nie. Jakie substancje potrafią wykryć?
Jakie substancje wykrywa test narkotykowy ze śliny?

Najszybsza i najskuteczniejsza metoda

Jeżeli tylko zostanie wykonany zgodnie z instrukcją, ma praktycznie 100% wykrywalności takich narkotyków jak:

  • morfina,
  • ecstasy,
  • amfetamina,
  • benzodiazepiny,
  • kokaina,
  • buprenorfina,
  • tenamfetamina,
  • metadon
  • THC (marihuana),

Jak widać, na liście znajdują się praktycznie wszystkie najczęściej spotykane w nielegalnym obiegu substancje. Testy narkotykowe wykazują, który z nich został konkretnie zażyty, dzięki specjalnej konstrukcji płytki z wynikami. Przy danym okienku pojawia się wówczas czerwony, wyraźny pasek.

Jak przeprowadzać testy narkotykowe ze śliny?

Wszystkie niezbędne narzędzia znajdują się w opakowaniu wraz z właściwym produktem. Nie ma tutaj znaczenia, czy był on kupowany stacjonarnie, czy online w sklepie z bogatą ofertą produktów do samodzielnego przeprowadzania testów, takim jak https://samsiezbadaj.pl/. Procedurę przy testach narkotykowych ze śliny rozpoczyna się od pobrania na kolektor wymazu z jamy ustnej badanej osoby. Następnie dozuje się go na płytkę testową, gdzie już po 10 minutach widać konkretne wyniki.

Testy narkotykowe ze śliny dają wynik już po niewiele ponad 15 minutach po rozpoczęciu procedury. Najczęściej powielany błąd, który zdecydowanie zaburza rezultaty to błędy przy pobieraniu śliny. Należy ściśle trzymać się czasu podanego w instrukcji, konkretnego miejsca wymazu oraz podanej optymalnej ilości.

Czego unikać przy przeprowadzaniu testów narkotykowych?

Osoba, która podlega badaniu, musi powstrzymać się od picia, żucia gumy, palenia papierosów czy jedzenia na minimum 10 minut przed testem. Wynika to z faktu, że może w ten sposób dojść do zaburzenia próbki poddanej testom narkotykowym. Trzeba również przestrzegać ściśle terminu ważności, który zawsze nadrukowany jest na opakowaniu. Nie powinno się również używać testów, których opakowanie zostało uszkodzone. Ze względu na jego konstrukcję (wejście w reakcję ze sprężonym złotem) nadają się tylko do jednokrotnego użytku.

Jak interpretować wyniki testów na narkotyki?

Testy narkotykowe można wykonywać o dowolnej porze dnia, najlepiej bezpośrednio po podejrzeniu zażycia substancji. Większość z nich wykrywana jest w przeciągu doby od wprowadzenia do organizmu. Przy prawidłowym przeprowadzeniu całej procedury ich wyniki są niezwykle dokładne, jednakże w celu potwierdzenia podejrzeń należy skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić badania laboratoryjne.

Niestety, ale testy narkotykowe nie pozwalają na wykrycie dopalaczy. Jeżeli osoba zachowuje się podejrzanie, a płytka testowa pokazała wynik negatywny, również warto skontaktować się z przedstawicielami służby zdrowia, która przeprowadzi dokładniejsze badania biomateriału.

Materiał partnera


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ