Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 10:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jaka karma dla psa z alergią skórną?

Mając pod opieką zwierzę z alergią, stajemy przed dodatkowymi wyzwaniami. Można im jednak sprostać w wyjątkowo prosty sposób – usuwając źródło uczuleń i podawać specjalistyczną karmę na co dzień. Dlatego gdy Twój czworonożny pupil został zbadany przez lekarza weterynarii i stwierdzono u niego alergię pokarmową nie zwlekaj i wdróż niezbędne zalecenia, aby podnieść komfort życia swojego szczekającego przyjaciela.
Jaka karma dla psa z alergią skórną?

Autor: Źródło: pexels.com

Czym cechuje się dobra karma dla psa z alergią?

Karma dla psa alergika powinna być przede wszystkim lekkostrawna i pozbawiona substancji, które najczęściej uczulają zwierzęta. Należą do nich:

– Zboża (w tym i często stosowane ziarna soi, pszenicy, żyta i owca) – gluten powoduje nietolerancje pokarmowe nie tylko u ludzi. Karma bezzbożowa dla psa pomoże wyeliminować najczęstszą przyczynę alergii. 

– Sztuczne dodatki konserwujące.

– Wzmacniacze smaku.

– Uzależniające aromaty.

Ponadto karma dla psa powinna bazować – przynajmniej pięćdziesiąt procent składu – na wysokojakościowym mięsie (podrobach i tkankach mięśniowych), a nie odpadach rzeźniczych. Dzięki temu masz pewność, że podajesz zwierzęciu właściwe pożywienie, a nie popiół, zmieszany ze sztucznymi aromatami i ścinkami kopyt.

Warto także postawić na monobiałkową żywność – czyli taką, która jest produkowana wyłącznie z jednego typu białka odzwierzęcego. Ponadto psy często uczula kurze mięso, nabiał oraz jagnięcina. Warto więc nie sięgać po te smaki żywności – z kolei ryby, dziczyzna, wołowina i wieprzowina sprawdzą się o wiele lepiej. Karma dla zwierząt z alergią pomaga także łagodzić stany zapalne, wspomaga układ trawienny i odpornościowy.

Co może wskazywać o tym, że pies ma alergię?

Jeśli nie masz pewności, czy Twój pupil może mieć alergię pokarmową, zwróć uwagę, czy nie występują żadne z poniższych objawów:

– intensywne drapanie się, nawet do ran,

– trzepanie uszami,

– rumień,

– biegunki,

– nadmierne wypadanie sierści,

– utrata apetytu,

– problemy z układem oddechowym i częste kichanie, 

– miejscowe łysienie

Wtedy koniecznie należy zabrać zwierzę do lekarza weterynarii.

Na co zwracać uwagę przy karmieniu psa z alergią?

Gdy zaczniecie podawać zwierzęciu pożywienie, dostosowane do potrzeb jego organizmu, reakcje alergiczne ustąpią. Jednak czworonóg wciąż będzie narażony na wiele dolegliwości. Zwłaszcza jeśli przeszedł zabieg sterylizacji i nie jest aktywny fizycznie. Wtedy karma odchudzająca dla psa może mieć fundamentalne znaczenie. Ma ona obniżoną zawartość tłuszczu i wspomagają metabolizm. Pozwala to zapobiegać nadmiernej wadze zwierzęcia – a ta z kolei wpływa na stawy czworonoga, układ krwionośny i stłuszczenie narządów wewnętrznych.

Na sklep-psiakosc.pl znajdziesz wiele karm dla zwierząt, borykających się ze zdrowotnymi dolegliwościami. Ponadto różnorodne warianty smakowe oraz odmienna konsystencja posiłków urozmaicą codzienne posiłki. Dzięki temu czworonożny podopieczny z chęcią będzie zaglądał do miseczki. A przede wszystkim – będzie zdrowy i szczęśliwy.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ