Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 07:29
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś przez miasto przejedzie Krośnieńska Rowerowa Masa Krytyczna

Dzisiaj (tj. 21 kwietnia) o godzinie 16:30 z krośnieńskiego rynku wystartuje Rowerowa Masa Krytyczna. Fani dwóch kółek przejadą ulicami Krosna. Rowerzyści pokonają około 20 kilometrów przy tempie 16-18 km/h.
Dziś przez miasto przejedzie Krośnieńska Rowerowa Masa Krytyczna

Przebieg trasy: ulica Piłsudskiego w kierunku dzielnicy Białobrzegi, dzielnicy Polanka, osiedla Tysiąclecia, Osiedla Traugutta, Osiedla ks. Bronisława Markiewicza i powrót ul. Sienkiewicza na Rynek.

Regulamin Krośnieńskiej Rowerowej Masy Krytycznej

I. CEL PRZEJAZDU

  1. Celem Rowerowej Masy Krytycznej jest zwrócenie uwagi kierowców na obecność rowerzystów na drogach, przypomnienie władzom samorządowym o konieczności budowy infrastruktury rowerowej oraz popularyzacji roweru jako środka codziennej
  2. Popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnej formy

II. ORGANIZATOR

  1. Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów KTC Krosno

III. TERMIN I MIEJSCE

  1. Rozpoczęcie przejazdu nastąpi 21 kwietnia 2023 r. o godzinie 1630 z Krośnieńskiego
  2. Trasa przejazdu: Krośnieński Rynek – ulica Piłsudskiego w kierunku dzielnicy Białobrzegi, dzielnicy Polanka, osiedla Tysiąclecia, Osiedla Traugutta, Osiedla ks. Bronisława Markiewicza i powrót ul. Sienkiewicza na Rynek (ok. 20 km).
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca docelowego, przerwania lub przesunięcie przejazdu na inny termin jedynie ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne w dniu

IV. UCZESTNICTWO

  1. Ilość uczestników przejazdu jest ograniczona. O uczestnictwie w przejeździe decyduje
  2. W przejeździe mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Niepełnoletni uczestnik (osoba poniżej 15 roku życia) może brać udział w przejeździe tylko pod opieką rodzica (prawnego opiekuna). Za osoby niepełnoletnie, podczas trwania przejazdu oraz podczas dotarcia i powrotu z miejsca rozpoczęcia przejazdu, odpowiedzialni są rodzice (prawni opiekunowie).
  3. Uczestnicy przejazdu nie są objęci ubezpieczeniem NW.
  4. Uczestnicy przejazdu biorą na siebie pełną odpowiedzialność za szkody poniesione w trakcie trwania przejazdu, a w szczególności te wynikające z własnej lekkomyślności, brawury jazdy, braku zachowania przepisów ruchu drogowego.
  5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wyżej wymienione
  6. Uczestnicy przejazdu oświadczają, że są w stanie zdrowia i kondycji, które umożliwiają im aktywny udział w przejeździe i przejechanie dystansu ok. 20 km.
  7. Każdy z uczestnik przejazdu powinien posiadać sprawny technicznie i przygotowany
  8. Rower powinien być zaopatrzony w sprawne hamulce, szkło odblaskowe czerwone z tyłu, sprawnie działające oświetlenie (przód i tył), działający sygnał dźwiękowy. Uczestnik powinien posiadać zapasową dętkę, okrycie przeciwdeszczowe, niezbędne dokumenty i środki higieny
  9. Wszystkim uczestnikom przejazdu zalecany jest ochronny kask
  10. Ekipa techniczna zajmować się będzie jedynie pomocą w usuwaniu drobnych problemów wynikłych z normalnej eksploatacji roweru podczas przejazdu (np. przebite dętki).

V. ORGANIZACJA

  1. Przejazd będzie odbywać się przy nieograniczonym ruchu drogowym, wobec czego uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego.
  2. Na trasie uczestnicy poruszają się prawą stroną drogi w 15 osobowych kolumnach jadąc jeden za drugim („gęsiego”). Skład każdej kolumny zostanie ustalony przed przejazdem. Między kolumnami odległość powinna wynosić ok. 200 m. W kolumnie należy poruszać się z prędkością dostosowaną do innych rowerzystów, zachowując bezpieczną odległość od poprzedzającego rowerzysty. Niedopuszczalne jest tarasowanie drogi, jazda równoległa, ciągłe zmiany pozycji i opuszczanie kolumny.
  3. W czasie jazdy zabrania się: ścigania pomiędzy uczestnikami, wypuszczania kierownicy z rąk (zawsze należy trzymać kierownicę przynajmniej jedną ręką), zdejmowania stóp z pedałów, rozmawiania przez telefon komórkowy.
  4. W czasie przejazdu organizator nie zapewnia wyżywienia oraz wody pitnej (posiłki i woda we własnym zakresie).

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Organizator wymaga od uczestników uczestnictwa we wszystkich przewidzianych punktach przejazdu, wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych, papierosów, środków odurzających itp., gotowości do budowania dobrych relacji między rowerzystami, wzajemną pomoc (w szczególności w sprawach technicznych) oraz szacunek i kulturę słowa.
  2. Nieprzestrzeganie Regulaminu, poleceń Organizatora, postawy zagrażającej bezpieczeństwu lub niezgodnej z celami przejazdu może spowodować wykluczenie z
  3. Każdy z uczestników podpisuje się na liście Organizatora, że zapoznał się z Regulaminem i zobowiązuje się do jego przestrzegania (Załącznik nr 1)
  4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki na trasie przejazdu i za rzeczy
  5. We wszystkich sprawach spornych nieujętych w Regulaminie decyduje Organizator.
  6. Regulamin opublikowany jest na stronie internetowej ktc.org.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
  
Reklama