Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 15:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zgłoś się do Konkursu Recytatorskiego im. Cezarego Geronia

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza młodych mieszkańców województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim. W 2. edycji Konkursu im. Cezarego Geronia będzie można zaprezentować wiersze Cezarego Geronia, Zuzanny Ginczanki lub Wisławy Szymborskiej.
  • Źródło: Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Zgłoś się do Konkursu Recytatorskiego im. Cezarego Geronia

Źródło: pexels.com

Zgłoszenia można nadsyłać do 14 listopada br., natomiast prezentacje konkursowe odbędą się 29 listopada w Czytelni Gł. KBP. 

W konkursie mogą brać udział uczniowie kl. VI-VIII ze szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. 

Konkurs ma celu popularyzację poezji polskiej; przypomnienie twórczości i biografii nieżyjącego poety Cezarego Geronia, przez kilka lat związanego z Krosnem oraz doskonalenie umiejętności interpretacyjnych i wrażliwości na słowo poetyckie wśród młodych ludzi.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są stronie (kliknij tutaj).

Słowo wstępne o Cezarym Geroniu i Zuzannie Ginczance przed konkursem przedstawi wybitny polski poeta, prozaik i tłumacz Jarosław Mikołajewski.  

Konkurs honorowym patronatem objął Prezydenta Miasta Krosna.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Miejsca i ludzie czyli życie w książkach zapisane” dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Cezary Geroń – urodził się w 1960 r. w Jaśle. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Krośnie. Studiował romanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i  Uniwersytecie Warszawskim. W latach osiemdziesiątych pracował jako korespondent L’Osservatore Romano, potem w Polskim Radiu i TVP. Przekładał wiersze poetów włoskich. Od 1991 roku pracował jako nauczyciel literatury i włoskiego w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Zmarł nagle w 1998 roku. 
 



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ