Podkolanówki uciskowe – na czym polega ich działanie?
Niewydolność żylna wynika z problemów z zastawkami żylnymi, co zakłóca prawidłową pracę układu krwionośnego. Nieprawidłowości te prowadzą do stagnacji krwi w nogach, co jest przyczyną bólu i dyskomfortu. Kompresjoterapia wykorzystująca podkolanówki uciskowe, jest jednym ze sposobów leczenia tego schorzenia. Te wyroby medyczne wywierają delikatny nacisk na żyły, wspomagając zamykanie się zastawek.
Dzięki temu krążenie krwi jest bardziej efektywne, co zapobiega zaleganiu krwi w nogach. Regularne stosowanie medycznych podkolanówek uciskowych może również zmniejszać ryzyko powstawania żylaków. Ich zadaniem jest także łagodzenie istniejących objawów niewydolności żylnej. Używanie tych popularnych produktów medycznych to prosta i skuteczna metoda wspomagania zdrowia nóg. Podkolanówki uciskowe z MegaMedic rewelacyjnie sprawdzą się w tym zadaniu. Poznaj tę ofertę już teraz, a następnie wybierz odpowiednie wyroby medyczne dla siebie!
Kto powinien nosić medyczne podkolanówki uciskowe?
Problemy z krążeniem krwi nie zawsze są efektem chorób, ale często wynikają z nadmiernego obciążenia dolnych kończyn. A to może dotyczyć nawet osób zdrowych, prowadzących aktywny tryb życia. Z tego powodu, noszenie podkolanówek uciskowych jest zalecane w różnych okolicznościach: podczas długotrwałego siedzenia, w przypadkach bólu i dyskomfortu w nogach, przy obrzękach kończyn dolnych, w obecności żylaków i pajączków żylnych, przy intensywnej aktywności fizycznej obciążającej nogi, w sytuacjach ograniczonej mobilności związanej z pracą lub długimi podróżami, a także przy opuchliźnie nóg wywołanej ciążą lub nadwagą.
Podkolanówki uciskowe 1 stopnia czy 2 stopnia oprócz swojej roli w profilaktyce chorób żylnych są również stosowane jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego oraz w okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Dzięki tym wyrobom medyczny, możliwe jest wsparcie prawidłowego krążenia oraz łagodzenie objawów związanych z niewydolnością żylną.
Podkolanówki uciskowe 1 stopnia i 2 stopnia – jak wybrać ich rozmiar?
Aby podkolanówka uciskowa 2 stopnia albo inny model tych wyrobów były skuteczne, kluczowe jest wybranie ich odpowiedniego rozmiaru. Początek tego procesu to zapoznanie się z tabelą rozmiarową, którą można znaleźć na opakowaniu produktu. Precyzyjne pomiary są możliwe tylko przy dokładnym ich wykonaniu, najlepiej rano, gdy nogi są jeszcze wypoczęte i nie występują na nich obrzęki. Takie działanie zawsze warto wykonywać w pozycji stojącej. Kolejnym krokiem jest wybór poziomu kompresji, czyli siły ucisku, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. W tym celu należy zmierzyć obwód nogi tuż nad kostką, w najwęższym jej miejscu, następnie obwód łydki w najszerszym miejscu, a także obwód nogi około 2 cm poniżej kolana.
Do podkolanówek uciskowych wybieranych profilaktycznie wystarczające może być dostosowanie ich do wzrostu i wagi użytkownika. Dodatkowo warto zmierzyć obwód uda oraz obwód nogi około 4 cm poniżej pachwiny, aby zapewnić optymalne dopasowanie.
Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi zdecydujesz się na zakup podkolanówek uciskowych dla siebie. Powodzenia!