Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 06:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czym jest wolumetria twarzy?

W miarę upływu lat twarz człowieka naturalnie zmienia swój kształt. Spowodowane jest to naturalnymi procesami starzenia się skóry, które obejmują zmniejszanie się zasobów kolagenu i elastyny oraz redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest to proces związany między innymi z przemieszczaniem się tkanki tłuszczowej z wyższych partii policzków w dół, co prowadzi do utraty pierwotnego owalu twarzy. W efekcie twarz traci swoją młodzieńczą objętość, a skóra staje się mniej napięta i elastyczna. Te zmiany mogą prowadzić do wielu kompleksów, których pozbyć się pomoże wolumetria twarzy!
Czym jest wolumetria twarzy?

Wybór odpowiedniego zabiegu ma kluczowe znaczenie. Procesy starzenia są naturalne, ale dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy je znacząco spowolnić. Zabiegi te łączą efekty liftingu i modelowania: odmładzają wygląd, poprawiają gęstość skóry, redukują widoczne efekty starzenia, wygładzają i przywracają skórze młodzieńczy wygląd.

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy jest innowacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej, który pozwala na odzyskanie młodzieńczego konturu twarzy i zredukowanie widocznych oznak starzenia. Z wiekiem skóra traci swoją dotychczasową objętość i elastyczność, a owal twarzy ulega zmianom. W wyniku tych zmian, rysy twarzy stają się mniej wyraziste. Zabiegi wolumetrii twarzy są skoncentrowane na uzupełnianiu tych ubytków i przywracaniu skórze dawnej jędrności oraz objętości.

Wolumetria twarzy to zabieg, który pozwala na kompleksową poprawę konturu twarzy, uzupełniając ubytki tkanki tłuszczowej i przywracając objętość. Dzięki wolumetrii można wymodelować owal twarzy, unieść opadające policzki, zarysować kości policzkowe i jarzmowe, a także poprawić wygląd brody, podbródka i linii żuchwy. Efekty zabiegu są zazwyczaj długotrwałe, choć zależą od rodzaju wypełniacza i indywidualnych cech pacjenta.

Preparaty wykorzystywane w wolumetrii często bazują na usieciowanym kwasie hialuronowym, który działa jak naturalny wypełniacz. Dodatkowo, coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wykorzystujące stymulatory tkankowe, takie jak kwas polimlekowy, który jest mocnym biostymulatorem i przyczynia się do silnej przebudowy skóry.

Jak wygląda zabieg?

Wolumetria twarzy może być wykonywana dopiero po szczegółowej konsultacji z doświadczonym lekarzem. Zabieg jest zazwyczaj krótki, a dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, pacjent odczuwa minimalny dyskomfort. Głównym celem jest wypełnienie zmarszczek i uzupełnienie ubytków w głębokich warstwach skóry, co przyczynia się do odmłodzenia i poprawy wyglądu twarzy. Po zabiegu w miejscach iniekcji, może wystąpić lekkie zaczerwienienie i niewielki obrzęk, które zazwyczaj szybko ustępują. Wolumetria twarzy jest bezpieczna i efektywna, co czyni ją popularnym wyborem wśród zabiegów medycyny estetycznej.

Efekty wolumetrii twarzy

Wśród efektów wolumetrii twarzy możemy wymienić poprawę owalu twarzy i jej asymetrii, redukcję chomików, wypełnienie doliny łez, modelowanie kształtu żuchwy, uwydatnienie kości policzkowych. Efekty te utrzymują się zazwyczaj do 18 miesięcy, w zależności od wyjściowego stanu skóry pacjenta, indywidualnych cech oraz rodzaju zastosowanego wypełniacza. Wszystko to czyni wolumetrię twarzy idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących odzyskać młodzieńczy wygląd i poprawić jakość swojej skóry.

Pamiętaj, że wolumetria jest zabiegiem, który wykonuje lekarz. Przed wykonaniem zabiegu skonsultuj się z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej - nie zajmuj się samoleczeniem.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ