Spis treści: Charakterystyka pomp SKA, Zastosowanie pomp hydroforowych SKA od Hydro-Vacuum, Bardzo dobra jakość wykonania, Szeroki wybór modeli i parametrów roboczych, Niskie koszty eksploatacji.
Pompy samozasysające to wybór nie tylko na działkę, do podlewania ogrodu czy zaopatrywania w wodę niewielkiego domu jednorodzinnego. W tej gamie urządzeń znajdziemy duży wybór pomp przeznaczonych do użytku profesjonalnego, które np. znakomicie sprawdzą się w rozbudowanych instalacjach wodociągowych. Przykładem są pompy hydroforowe Hydro-Vacuum SKA, którym poświęcamy nasz artykuł. Poznaj ich najważniejsze zalety i przekonaj się, czy to dobry wybór również dla Ciebie.
Czy wiesz że?
„Podstawową zaletą pompy samozasysającej jest niska cena, zwłaszcza w zestawieniu z pompą głębinową o zbliżonych parametrach hydraulicznych. Dobrą pompę hydroforową można kupić już za około 300-400 złotych, co przemawia do wyobraźni inwestorów.” Źródło: https://solumagroup.pl/nieruchomosci-i-budownictwo,ac176/pompa-hydroforowa-czy-to-dobry-zamiennik-dla-pompy-glebinowej,1983
Charakterystyka pomp SKA
SKA to ceniona przez instalatorów linia samozasysających pomp wirowych, krążeniowych, z bocznym kanałem pierścieniowym i wirnikiem otwartym. Mamy tutaj do czynienia z pompami przystosowanymi do tłoczenia zarówno czystej wody, jak i innych cieczy o odpowiednich parametrach: temperaturze do 110 stopni Celsjusza, gęstości do 1300 kg/m3, lepkości do 150 mm2/s oraz zawierającej zanieczyszczenia nieścieralne o wielkości do 0,5 mm w śladowych ilościach.
Pompy hydroforowe SKA Hydro-Vacuum są przystosowane do pracy z silnikami o częstotliwości 50-60 Hz i sprzedawane zarówno bez, jak i w komplecie z odpowiednim silnikiem.
Zastosowanie pomp hydroforowych SKA od Hydro-Vacuum
SKA to pompy dedykowane zarówno użytkowi profesjonalnemu, jak i domowemu. Pamiętajmy, że mówimy o obszernej gamie urządzeń, w której znajdują się egzemplarze idealnie sprawdzające się do zaopatrywania w wodę indywidualnych gospodarstw domowych, jak i do zastosowań przemysłowych.
Ekspert ostrzega
„Należy pamiętać, że pompy hydroforowe mają swoje ograniczenia – i nie chodzi tylko o parametry hydrauliczne. Najważniejszą cechą tych pomp jest to, że mogą zasysać wodę z głębokości maksymalnie 8 lub (niektóre modele) 9 metrów. Z tego powodu pompy samozasysające nie nadają się do pobierania wody z głębokich studni wierconych – tutaj wciąż podstawowym wyborem pozostają pompy głębinowe.” Źródło: https://sklep-hydros.pl/33-pompy-hydroforowe
Bardzo dobra jakość wykonania
Pompy samozasysające SKA od Hydro-Vacuum cieszą się doskonałą opinią nie tylko na polskim rynku, ale też w wielu krajach, do których grudziądzki producent eksportuje swoje urządzenia. Wysoka jakość wykonania przekłada się na wieloletnią niezawodność pomp, nawet w przypadku ich intensywnej eksploatacji.
Zwracamy uwagę na m.in. żeliwny korpus pompy, wał ze stali nierdzewnej, mosiężne wirniki czy wysokiej klasy uszczelnienie sznurkowe.
Warto podkreślić, że modele z linii SKA to jedne z najkorzystniej wycenionych pomp samozasysających na rynku. Trudno znaleźć dla nich konkurencję w tej kategorii cenowej.
Szeroki wybór modeli i parametrów roboczych
Pompy hydroforowe Hydro-Vacuum SKA oferują wydajność od 0,3 do 30 metrów sześciennych na godzinę. Z kolei wysokość podnoszenia poszczególnych modeli wynosi nawet do 310 metrów (dla cieczy gorących jest obniżona o 10%).
Tak szeroki zakres parametrów roboczych pozwala bez większego problemu dopasować pompę do konkretnej instalacji pod kątem m.in. oczekiwanego wydatku wody, wydajności źródła czy stopnia rozbudowania instalacji wodnej.
Uwaga! Fachowiec ostrzega:
„Znacznie rozsądniej jest kupić nawet nieco mniej wydajną pompę hydroforową znanej, cenionej firmy (np. Pedrollo, Hydro-Vacuum, ESPA, Omnigena czy Sigma), niż inwestować podobną w kwotę w rzekomo o wiele mocniejszy i sprawniejszy model nieznanego nikomu producenta z Dalekiego Wschodu.” Źródło: https://hydroportal.pl/pompy,ac99/dobra-pompa-hydroforowa-czyli-jaka,10578
Niskie koszty eksploatacji
Ważnym powodem, dla którego tak wielu instalatorów i inwestorów stawia na pompy Hydro-Vacuum jest bezproblemowy dostęp do serwisu i części zamiennych – z czym naprawdę różnie bywa w przypadku pomp zagranicznych producentów.
Hydro-Vacuum słynie również z bardzo korzystnej dla klientów polityki gwarancyjnej oraz pełnej pogwarancyjnej obsługi serwisowej, dzięki czemu wybierając pompę z rodziny SKA można śmiało założyć jej wieloletnią eksploatację.
Na koniec dodajmy, że pompy hydroforowe Hydro-Vacuum SKA posiadają atest higieniczny do wody pitnej i są objęte 3 letnią (pompy bez silnika) lub 5 letnią (z silnikiem) gwarancją producenta.