Czy wiesz, że brwi, podobnie jak włosy na głowie, potrzebują regularnej pielęgnacji? Dlatego stworzono peeling do brwi. Może to brzmieć nieco dziwnie, ale jest absolutnie zasadne! Sprawdź, czym jest peeling brwi, jakie korzyści przynosi oraz dlaczego warto go stosować.
Co to jest peeling brwi?
Peeling brwi to zabieg kosmetyczny, który polega na usunięciu martwego naskórka i oczyszczeniu skóry wokół brwi. Dzięki temu poprawia się mikrokrążenie, co może stymulować wzrost włosków i zapobiegać ich wrastaniu w skórę. Peeling do brwi jest pomocny także podczas farbowania brwi henną czy farbką, doskonale uzupełnia też zabieg laminacji brwi.
Dlaczego warto stosować peeling brwi?
Peeling brwi, choć może wydawać się nieistotny, ma istotne znaczenie w pielęgnacji i stylizacji brwi. Usunięcie przed koloryzacją martwego naskórka, pozwala na równomierne rozprowadzenie farby. Peeling wykonany przed laminacją brwi, poprawia efekt końcowy.
Innym ważnym aspektem jest stymulacja wzrostu włosków. Jeśli Twoje brwi rosną zbyt wolno lub wcale, peeling może pobudzić krążenie, co wspiera szybszy wzrost włosków. Systematyczne stosowanie peelingu może poprawić wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak odżywki do brwi. Ponadto peeling pomoże w walce z wrastającymi włoskami oraz ułatwi aplikację kosmetyków do makijażu brwi, co sprawi, że będą one wyglądać dużo bardziej estetycznie.
Składniki peelingu do brwi
Dobrze skomponowany peeling brwiowy powinien zawierać nie tylko ścierające drobinki, ale także składniki pielęgnujące i nawilżające. Oto składniki, które mogą się w nim znaleźć:
- Olejki. Nierafinowane, zimnotłoczone oleje i masła, takie jak masło shea, olej arganowy, rycynowy czy słonecznikowy, bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy oraz flawonoidy. Wzmacniają włoski, nadają skórze elastyczność i chronią brwi. Olejek rycynowy wspomaga dodatkowo porost brwi.
- Woski. Najczęściej używa się wosku pszczelego lub jego wegańskiego odpowiednika, wosku carnauba.
- Kwas cytrynowy. Działa złuszczająco, usuwając martwy naskórek i przebarwienia.
- Ekstrakt z rokitnika. Posiada właściwości antyoksydacyjne, poprawia jędrność skóry i ją regeneruje. Jest bogaty w witaminy i minerały.
- Woda morska. Nawilża skórę i dostarcza jej minerałów.
- Gliceryna. Zapewnia nawilżenie i chroni przed wysuszeniem.
- Drobinki bambusa. Oczyszczają pory i złuszczają naskórek.
- Ekstrakt z aloesu. Ma działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i nawilżające.
Jaki peeling do brwi wybrać?
Wybierając peeling do brwi, należy unikać tych przeznaczonych do twarzy, ponieważ mogą być zbyt agresywne. Najlepszy peeling brwiowy powinien być delikatny, z małymi drobinkami, które nie uszkodzą włosków. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające naturalne składniki roślinne oraz substancje o działaniu kojącym.
Efekty stosowania peelingu brwi
Wykonany z użyciem dobrej jakości kosmetyków peeling do brwi ma mnóstwo pozytywnych efektów, wśród których szczególnie cenione przez klientki są następujące:
- poprawa krążenia krwi, co przyspiesza wzrost brwi;
- usunięcie toksyn z powierzchni skóry;
- zwiększenie skuteczności kosmetyków do brwi;
- lepsze wchłanianie składników odżywczych;
- wzmocnienie cebulek brwiowych;
- gładka, aksamitna skóra;
- równomierne nanoszenie kosmetyków barwiących;
- przygotowanie brwi do zabiegów kosmetycznych.
Jak stosować peeling brwi?
Aby wykonać peeling brwi, wystarczy nanieść odpowiednią ilość kosmetyku na zwilżoną skórę i delikatnie wmasować okrężnymi ruchami. Przed zabiegiem z brwi należy usunąć makijaż. Po aplikacji, peeling należy spłukać wodą lub usunąć wilgotnym wacikiem. Niektóre peelingi mogą się delikatnie pienić.