Podczas uroczystej gali członkowie Klubu wspominali barwne momenty swojej historii, wielu z nich zostało odznaczonych i uhonorowanych wyróżnieniami.
Historia Klubu HDK PCK przy PWSZ w Krośnie:
Już w pierwszym roku podczas akcji organizowanych przez Klub zebrano ponad 63 litry krwi a Klub liczył 48 członków. Spośród członków Klubu na spotkaniu podsumowującym działalność Klubu bliźniaczki Lucyna i Barbara Haręzga uzyskały odznaki III stopnia za oddanie 5 litrów Krwi.
Kolejna zbiórka krwi została zorganizowana w dniach 24-28.04.2003 roku pod tytułem „ Z Twojego Serca i Ludzi Serc rodzi się życie” w której zebrano ponad 23 litry krwi. Nasze ugrupowanie wzięło również udział w ogólnopolskim turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”
Natomiast w roku 2011 opiekun Klubu i Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański zainicjował akcje „Samorządowcy na Ratunek Życiu”.
Działalność Klubu to nie tylko oddawanie krwi. W 2002 roku wzięliśmy udział w pielgrzymce na Kalwarie Pacławską a w latach 2002-2008 corocznie braliśmy udział w zawodach piłki nożnej w Nowej Sarzynie. (2003 rok – III miejsce, 2008 rok – I miejsce).
Ponadto w 2015 roku Klub wspólnie z PCK Krosno zorganizował w murach PWSZ zawody pierwszej pomocy.
W 2014 w celu poszerzenia możliwości działania na naszej uczelni z inicjatywy pana Dawida Makowicza założone zostało Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku. Naczelną akcją Koła jest „Krośnieńska Wampiriada Studentów”. Cykliczna akcja odbywająca się corocznie w listopadzie, lutym oraz czerwcu. Obecnie trwa III edycja i jak do tej pory zebraliśmy niespełna 145 litrów krwi.
Koło zajmuje się także promocją dawstwa szpiku oraz oświadczeń woli wśród pracowników i studentów PWSZ. Do tej pory zarejestrowano 162 potencjalnych dawców szpiku oraz wyraziło 177 osób deklarację do podpisania oświadczeń woli.
W 2016 roku drugi raz z rzędu braliśmy udział w akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jaką jest Bicie Rekordu Guinnesa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W tym roku rekord biło z nami aż 119 osób.
Dla członków Koła nie mniej ważny jest również rozwój naukowy w związku z czym w dniach 31.03-02.04.2016 roku wzięliśmy udział w VI International Students’ Conference of Young Medical Researchers we Wrocławiu. Studentki działające w kole przedstawiły trzy prace: dwie z nich dotyczyły bankowania komórek macierzystych natomiast trzecia mitów na temat krwiodawstwa. Ponadto prowadzimy szkolenia z zakresu pomocy przedmedycznej a także bierzemy udział w imprezach organizowanych przez PWSZ takich jak: Juwenalia, Noce Nauki, Bieg Sokoła.