Nagroda PIP została przyznana warszawskiej spółce za standardy i warunki pracy na inwestycji realizowanej na zlecenie Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, czyli budowie bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych.
- Ta nagroda dowodzi, że wybraliśmy dobrego i rzetelnego wykonawcę dla budowy bloku energetycznego. Cieszymy się, że działalność spółki Instal Warszawa została tak dobrze i tak wysoko oceniona przez Państwową Inspekcję Pracy. Jesteśmy przekonani, że wysoka jakość pracy na budowie przełoży się na efekt końcowy, czyli dobrze wykonany obiekt, który będzie służył miastu, mieszkańcom i naszej spółce - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.
Marek Dybek, kierownik kontraktu budowy bloku energetycznego zaznacza, że nagroda PIP jest ważnym wyróżnieniem dla spółki Instal Warszawa.
- Jako generalny wykonawca wielu inwestycji jesteśmy niezmiernie dumni z wyróżnienia w konkursie organizowanym przez PIP - mówi.
I dodaje, że docenienie wspólnych starań, zarówno wykonawcy, jak i zamawiającego pokazuje, że przy właściwym współdziałaniu można realizować skomplikowane, ekologiczne inwestycje o dużej wrażliwości społecznej w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami, nie zakłócając przy tym nadmiernie życia okolicznym mieszkańcom.
Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie honorowych nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Filharmonii Podkarpackiej.
Główny inspektor pracy Marcin Stanecki podkreślił, że celem konkursu jest nie tylko upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, ale też promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczyniają się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.
Budowa "Bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na pozostałości z sortowania odpadów komunalnych" realizowana jest w ramach projektu "Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego – II etap", dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.