- Do współpracy zaprosiliśmy najodważniejszych pedagogów i zamieniliśmy hotel w studio nagrań - opowiada Justyna Szepieniec, założyciel i prezes Fundacji Jaś Wędrowniczek.
KANAŁ YOUTUBE JASIA WĘDROWNICZKA (kliknij)
W projekt fundacji zaangażowali się historyk Stanisław Penar, biolog Bernadeta Michnowicz, fizyk Marcin Kilar, geograf Wojciech Krukar, przewodnik Zygmunt Pelczar oraz ksiądz Piotr Sękowski CSMA.
- Wykonują wspaniałą pracę przed kamerami, co jest dla nich niemałym wyzwaniem - przyznaje Patrycja Habrat, kierownik ds. promocji w Hotelu Restauracji Jaś Wędrowniczek. - W domu przygotowują materiały, a do studia przychodzą z mnóstwem rekwizytów, książek i prezentacji. Widzów traktujemy poważnie, dlatego chcemy dostarczać dobre jakościowo i ciekawe lekcje.
Nagranie jednej audycji trwa około dwie godziny. - Zaaranżowanie scenografii, filmowanie, praca z dronem, montaż materiału to minimum jeden dzień – wylicza Patrycja Habrat. I dodaje, że nauczyciele zaangażowani w projekt dzielą się swoją wiedzą gratis.
Fundacja Jaś Wędrowniczek chciałaby zrealizować cały materiał szkolny do końca tego roku szkolnego z każdego przedmiotu. Dlatego prosi o wsparcie.
Zorganizowana została zbiórka na portalu polakpotrafi.pl (https://polakpotrafi.pl/projekt/lekcje-online-dla-dzieci-i-mlodziezy). Pieniądze można też wpłacać bezpośrednio na konto fundacji - 56 2030 0045 1110 0000 0416 9030 BGZ BNP PARIBAS o/Krosno
Apeluje też o pomoc do sponsorów, którym oferuje objęcie funkcji Mecenasa Nauki. - Koszt jednej lekcji to 300 zł netto - tłumaczy Patrycja Habrat. I dodaje, że to minimum, za które filmowiec Mirek Zawada zgodził się zrealizować odcinki lekcji online. W podziękowaniu za mecenat fundacja oferuje m.in. umieszczenie loga sponsora na początku filmu, na stronie internetowej, czy napisanie podziękowania na profilu FB.
red. fot. materiały Fundacji Jaś Wędrowniczek