Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 00:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dlaczego warto stosować peelingi do skóry?

Peelingi spotkamy w różnych formułach, a ich popularność jest na tyle duża, że nie trzeba ich nikomu przedstawiać. Dobry peeling to jeden z najlepszych produktów, jakie możemy mieć w naszej kosmetyczce.
Dlaczego warto stosować peelingi do skóry?

Możemy podzielić peelingi na te do twarzy, o nieco bardziej delikatnych formułach oraz te do ciała, które odznaczają się nieco mocniejszym działaniem. Dlaczego warto sięgać po te kosmetyki? Dowiesz się z naszego artykułu.

Złuszczanie naskórka – dlaczego jest tak dobre?

Peeling, pochodzący od słowa peel, czyli z angielskiego zdzierać, złuszczać się, obierać, ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek i tym samym pomóc w oczyszczaniu skóry na całym ciele. Regularne złuszczanie naskórka oferuje wiele zalet: pozwala dogłębnie oczyścić skórę, odblokować pory, wygładzić ją, poprawia także krążenie krwi, działa regenerująco na blizny, dostarcza skórze potrzebnych witamin i składników aktywnych. Im lepszy peeling, tym więcej możemy uzyskać korzyści z jego stosowania. Oczywiście jest wiele przepisów na świetne peelingi domowej roboty. Jednak, jeśli chcemy wykonywać peeling twarzy warto tutaj zaufać producentom kosmetycznym.

Peeling twarzy, czyli co sprawdzi się przy twojej cerze?

Z peelingami do twarzy jest tak, że mamy wiele wariantów tych kosmetyków, gdyż wiele jest typów cery, a każda ma swoje własne potrzeby i wymagania. Ogólnie peelingi do twarzy podzielić możemy na: drobnoziarniste, enzymatyczne czy maski peel-off, które tradycyjnymi peelingami nie są, jednak mają podobne działanie.

Peelingi drobnoziarniste są podobne do gruboziarnistych, z tym wyjątkiem, że drobinki, które odpowiadają w nich za złuszczanie naskórka są mniejsze. Takie rozwiązanie ma wiele sensu, gdyż skóra na twarzy jest bardziej wrażliwa, niż ta na ciele i nie wymaga użycia tak „agresywnych” preparatów, by uzyskać pożądany efekt. Ten rodzaj peelingu sprawdzi się u osób z cerą mieszaną czy normalną, u których nie występują stany zapalne. Nie poleca się natomiast peelingów drobnoziarnistych osobom z cerą naczynkową, z trądzikiem czy cerą wrażliwą.

Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/peelingi/peelingi-do-twarzy/

Z kolei peelingi enzymatyczne zamiast drobinek wykorzystują w swoim działaniu specjalne enzymy, które złuszczają naskórek za nas. Dzięki tak delikatnemu działaniu będą one odpowiednie dla osób posiadających cerę problematyczną, z trądzikiem, cerę wrażliwą czy dojrzałą.

Maski peel-off to głęboko oczyszczające maski, które przylegają do naszego naskórka i wnikają w pory. W momencie ich odrywania pozywamy się także zanieczyszczeń, zaskórników i właśnie martwego naskórka. Maski takie mogą być jednak podrażniające i raczej poleca się stosowanie ich punktowo, w wybranych miejscach na twarzy.

Peelingi naturalne

Dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy kosmetyki naturalne, w tym właśnie peelingi naturalne. Produkty tego typu oferują konsumentom wysoką jakość, a przy tym są ekologiczne i biodegradalne. Peelingi naturalne nie tylko złuszczają naskórek, ale dostarczają skórze wielu cennych witamin i ekstraktów roślinnych, które doskonale ją pielęgnują.

materiał partnera



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ