Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 04:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Garaże blaszane – bezpieczne przechowywanie każdego auta

Kupując samochód, powinniśmy zapewnić mu nie tylko dobre paliwo, oleje, czy inne materiały eksploatacyjne, ale i odpowiednie miejsce do parkowania. Nie jest dobrym pomysłem trzymanie auta cały czas na powietrzu, zazwyczaj osiedlowym parkingu lub na podjeździe przed domem. W takiej sytuacji narażamy je przede wszystkim na wpływ zmieniających się warunków atmosferycznych, a największym wrogiem jest tu wilgoć prowadząca do rdzewienia metalowych części pojazdu. Lepiej więc zawczasu zadbać o miejsce do przechowywania pojazdu bez tego ryzyka, a jednym z częściej stosowanych rozwiązań są solidne i trwałe garaże blaszane. Podkarpackie to rejon naszego kraju, do którego ze swoją ofertą dotarła firma Gregor, jeden z najlepszych producentów, z wieloletnim doświadczeniem w tej trudnej branży.
Garaże blaszane – bezpieczne przechowywanie każdego auta

Garaże blaszane – kupowane przez kierowców z całego kraju

Tego typu konstrukcje są dostępne na rynku od wielu lat, jednakże garaże, w których swoje pojazdy trzymali nasi ojcowie lub dziadkowie, w niczym nie przypominają tych produkowanych obecnie. Nie są to już proste, blaszane pudełka, które szybko niszczały na podwórku, pokrywając się rdzą. Nowoczesne modele garaży blaszanych, jakie znajdziemy na stronie ich producenta https://gregor-garaze.pl/garaze-blaszane-podkarpackie/, zachwycają nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Era nieciekawych prostopadłościanów odeszła na szczęście do lamusa i teraz tworzeniem projektów blaszaków zajmują się inżynierowie nie tylko z dużym doświadczeniem zawodowym, ale i równie wielkim poczuciem gustu i estetyki. Spod ich rąk wychodzą garaże blaszane będące niezwykle atrakcyjnymi przykładami tzw. małej architektury, które aż miło jest postawić na swojej posesji, będą się bowiem komponowały z innymi elementami jej wyposażenia. Przekonali się o tym mieszkańcy takich miejscowości województwa podkarpackiego, jak Ustrzyki Dolne, Nowa Dęba czy Stalowa Wola, wśród których cieszą się olbrzymią popularnością. Stale rozbudowywana sieć dystrybucji pozwala kupić je również w innych częściach kraju, nie tylko w województwie podkarpackim.

Garaże blaszane – trwałe, wytrzymałe, z najlepszych materiałów

Najważniejszym aspektem, na jaki zwracają uwagę wszyscy potencjalni użytkownicy garaży blaszanych, jest ich jakość, dzięki której będą mogły przetrwać bez najmniejszych nawet uszkodzeń długie lata użytkowania. Muszą być odporne nie tylko na wspomniane zmienne warunki pogodowe, ale zapewniać też ochronę auta przed ryzykiem kradzieży lub zniszczenia w wyniku aktów wandalizmu.

Taką wytrzymałość zapewniają blaszakom wysokiej jakości materiały, jakie zastosowano w procesie ich produkcji, a renomowany wytwórca stosuje wyłącznie te najlepsze, dostarczane przez sprawdzonych i zaufanych kontrahentów. Z racji, że jest to, jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja metalowa, używa się różnych gatunków stali dobrze zabezpieczonej przed korozją, a w niektórych modelach także lekkiego, lecz niemal tak samo wytrzymałego aluminium.

Garaże – lekka, odporna na uszkodzenia konstrukcja szkieletowa

Te dwa metale służą zarówno do zrobienia szkieletu, jak i poszycia. Szkielet stanowi podstawę całego garażu, nadającą mu pożądaną sztywność i stabilność pozwalającą bez uszczerbków znieść działanie silnych wiatrów. Dlatego robi się go z profili o specjalnie dobranym kształcie, pamiętając nie tylko o ścianach, ale i dachu blaszaka.

Kolejnym, tak samo istotnym elementem, jest poszycie, które z kolei musi być stuprocentowo szczelne, niepozwalające przedostać się do wnętrza garażu nawet kropli wilgoci. Jako pokrycia powierzchni ścian oraz dachu używa się blachy ocynkowanej, której przy właściwej eksploatacji nie zniszczy korozja. Jest to blacha trapezowa, specjalnie formowana, dzięki czemu zwiększa się jej odporność na uszkodzenia mechaniczne, jest też trudniejsza do przecięcia. Razem ze wzmacnianymi drzwiami stanowi więc skuteczną zaporę przed włamaniem i kradzieżą auta. Na życzenie klienta drzwi mogą być wyposażone w atestowane zamki i inne zabezpieczenia antywłamaniowe. Informacje na temat projektowania i budowy garaży, można także znaleźć pod adresem https://gregor-garaze.pl/garaze-blaszane/.

Garaże blaszane – ich budową poradzicie sobie samodzielnie

Aby zbudować przy swoim domu murowany garaż trzeba albo samemu znać się na murarce, albo zatrudnić fachowców w tej dziedzinie, których usługi nie należą do najtańszych. Równie kosztowny może okazać się zakup potrzebnych materiałów, dlatego lepiej zdecydować się na łatwiejsze do postawienia garaże blaszane. Podkarpackie ze swoją siecią sprzedaży daje możliwość wyboru wielu ich modeli, które różnią się co prawda wielkością lub standardem wykończenia, lecz łączy je jedna, istotna kwestia, wszystkie można zmontować we własnym zakresie.

Są bowiem sprzedawane jako gotowe, praktyczne zestawy przeznaczone do samodzielnego montażu przez nabywcę. Jest to bardzo proste i nie potrzeba do tego żadnej specjalistycznej wiedzy technicznej ani drogich, skomplikowanych w obsłudze narzędzi. Wystarczy tylko dobry młotek, kilka kluczy do śrub, miara i poziomnica, a tajemnicą sukcesu budowy jest po prostu trzymanie się kolejności łączenia elementów garażu opisanej w dołączonej instrukcji obsługi. Nie wolno także zapomnieć o wcześniejszym przygotowaniu miejsca, w którym zamierzamy postawić blaszaka. Najważniejszej jest wyrównanie gruntu, oczyszczenie go z kamieni i korzeni roślin, a następnie wypoziomowanie, bez czego nie będziemy w stanie zapewnić odpowiedniej stabilności szkieletowi konstrukcji.

Garaże blaszane – minimum formalności ułatwiające rozpoczęcie prac

Zanim jednak zabierzemy się do stawiania zakupionego modelu blaszanego garażu, trzeba zadbać, aby odbywało się to w zgodzie ze wszystkimi obowiązującymi w tej kwestii przepisami. Ich złamanie może zostać potraktowane jako tzw. samowola budowlana, za co grożą wysokie kary finansowe i nakaz natychmiastowego rozebrania blaszaka. Na szczęście w większości przypadków nie będzie nam potrzebne zezwolenie na budowę, takie, jak w przypadku murowanego odpowiednika.

Garaże blaszane, o ile ich łączna powierzchnia użytkowa nie przekracza 35 m2 lub nie prowadzi się w nich działalności gospodarczej, stawia się na podstawie zgłoszenia tego faktu w wydziale budownictwa swojego Urzędu Gminy, Miasta czy Starostwa Powiatowego. Oczywiście nie może to być zgłoszenie ustne, należy złożyć wniosek w formie pisemnej, na druku pobranym np. ze strony internetowej urzędu. Podaje się w nim tylko swoje najważniejsze dane i trzeba do niego dołączyć:

  • akt własności działki, na której zamierzamy postawić garaż, a jeśli nie jesteśmy właścicielem tego terenu, to dokument zezwalający na swobodne korzystanie z niego;
  • plan zagospodarowania terenu, na którym należy zaznaczyć, w jakim miejscu stanie garaż, pamiętając, że musi on znajdować się w określonej przepisami odległości od granic działki, znajdujących się na niej budynków i sąsiednich posesji.

Urząd ma aż 30 dni na rozpatrzenie złożonego wniosku, a na ukończenie wszystkich prac, związanych z postawieniem garażu, daje wnioskodawcy 2 lata, chociaż zazwyczaj nie trwa to dłużej niż kilka dni.

Garaże blaszane – wyposażenie dodatkowe

Kupując dowolny model garażu blaszanego, można być spokojnym, że zestaw zawiera wszystko, co pozwoli bezproblemowo i w krótkim czasie ukończyć jego montaż. Warto się jednak zastanowić, czy podstawowy standard wykończenia takiej konstrukcji jest dla nas wystarczający i czy nie lepiej zwiększyć komfort jej użytkowania. Renomowany producent jest przygotowany także i na taką ewentualność, mając w ofercie atrakcyjne wyposażenie dodatkowe:

  • wybór sposobu wykończenia blach poszycia blaszaka, malowanie ich farbą akrylową na kolor wybrany z bogatej palety, albo pokrycie ścian panelami z tworzywa sztucznego wyglądającymi jak deski z naturalnego drewna, a dachu płytami przypominającymi ceramiczną dachówkę;
  • wspomniane dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed otwarciem garażu przez osoby niepowołane;
  • oszklenie ścian;
  • ogrzewanie elektryczne przydatne w zimie lub wentylację mechaniczną chłodzącą wnętrze w miesiącach letnich.

Garaże blaszane – usługi oferowane przez producenta

Oprócz dodatkowego wyposażenia każdy nabywca może również skorzystać z równie atrakcyjnego pakietu usług. Obejmuje on przede wszystkim pomoc w budowie garażu, a jego postawieniem zajmą się wykwalifikowani specjaliści, którzy w wielu przypadkach poradzą sobie z tym w ciągu jednego dnia. Równie często wybierana jest usługa transportu, dowozu kupionego blaszaka prosto na posesję odbiorcy i to w ustalonym wcześniej, najbardziej dogodnym dla niego terminie. Wszystkie szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu podanym na stronie https://gregor-garaze.pl. Doradcy przedstawią w rozmowie także kompletną ofertę garaży, zapoznają z cennikiem i pomogą w doborze odpowiedniego modelu, dopasowanego do miejsca, jakie można przeznaczyć na jego budowę oraz posiadanego modelu auta.

Materiał zewnętrzny 



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ