Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 04:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wagi - urządzenia niezbędne w magazynie i przemyśle

Wiele gałęzi gospodarki ma ogromne zapotrzebowanie na wagi. Jak wybrać odpowiednie urządzenie do swojego biznesu?
Wagi - urządzenia niezbędne w magazynie i przemyśle

Mówiąc o przemyśle, często przed oczami stają ogromne piece hutnicze i wielkie hale produkcyjne. W takich obiektach wykorzystuje się potężne suwnice, które przewożą obiekty, ale dodatkowo je ważą. Istnieją jednak branże, w których nie ma potrzeby montowania tak dużych konstrukcji. Często wystarczają wagi, które obsłużą dużo mniejsze obciążenia. Sprawdźmy, jak wykorzystuje się urządzenia pomiarowe w praktyce.

Wagi magazynowe

Budynki, gdzie przechowuje się towar, to najczęściej obiekty o dużej powierzchni i z reguły wysokie na kilka, a nawet kilkanaście metrów. Pod ich dach trafia różnego rodzaju towar, który przywożony jest na m.in. na paletach. Niektóre obiekty przeładowują przesyłki i dzielą go na mniejsze obiekty. Na etapie sortowania przydają się wagi, które obsłużą ciężary od 30 kg do 300 kg. Dzięki temu pracownicy przygotowują odpowiedniej wielkości zamówienia, które następnie ruszą w drogę do odbiorcy końcowego.

Z racji charakteru pracy, wagi magazynowe warto dostosować do potrzeb konkretnego stanowiska. Jeśli dany punkt w firmie obsługuje obciążenia do ok. 100 kg, to w zupełności wystarczy waga z maksymalnym obciążeniem 150 kg. Ponadto, warto dostosować wielkość szalek i pomostów wagowych, aby usprawnić pomiar. Zdarza się, że duże gabarytowo lub nieforemne produkty może być trudno zważyć. Dobór odpowiedniej szalki ułatwi cały proces. Wagi magazynowe elektroniczne wyposażone są w mierniki na kablu lub na słupku, a dzięki temu łatwo dostosować urządzenie do potrzeb pracowników.

Wagi przemysłowe

Urządzenia mierzące ciężar, stosowane w przemyśle to największa grupa produktów. Wśród nich są:

  • wagi stołowe,
  • wagi magazynowe,
  • wagi pocztowe,
  • wagi liczące,
  • wagi platformowe,
  • wagi paletowe,
  • wagi płazowe,
  • wagi najazdowe,
  • wózki z wagą
  • wagi hakowe,
  • wyciągniki,
  • wagi mechaniczne.

Ciekawostką jest, że urządzenie mechaniczne mają raczej charakter ozdobny, choć są w pełni sprawne i po legalizacji mogą być wykorzystywane np. w handlu. Mimo wszystko biznes zrezygnował z takich rozwiązań. Dziś wagi przemysłowe to przede wszystkim urządzenia elektroniczne. Dzięki nim pomiar jest dokładniejszy, szybciej i łatwiej mierzy się ciężar, a także mają więcej zastosowań. Dobrym przykładem jest zainstalowanie wagi w wózkach tzw. paleciakach. Umożliwia to szybką rewizję przewożonego obiektu i sprawdzenie go pod kątem zgodności z zamówieniem. Dla większych obciążeń lub niestandardowych gabarytów sprawdzą się wagi hakowe. Warto także zwrócić uwagę na wagi liczące. Po zaprogramowaniu pojedynczego, powtarzającego się produktu np. gwoździa, sprzedawca może łatwo odmierzyć (zważyć) odpowiednią ich liczbę, gdy klient zapragnie kupić konkretnie 133 sztuki. To także duże ułatwienie przy remanencie.

Wagi mają dużo więcej zastosowań niż tylko pomiar ciężaru ciała i produktów w sklepie spożywczym. Przemysł i branża magazynowo-przeładunkowa na potęgę wykorzystuje te urządzenia. Jest to ważne ogniwo w procesie transportu od nadawcy do odbiorcy, zwłaszcza gdy po drodze towar jest kilkukrotnie przeładowywany. Warto, aby przedsiębiorcy i producenci mieli dobrej jakości sprzęt w swoich obiektach. To sprawa najwyższej wagi.

Artykuł sponsorowany

 



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ