Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 20:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dlaczego warto odwiedzić Podkarpacie

Wyprawa na Wschód Polski, dla wielu osób może być nie lada zaskoczeniem. Ten mało znany region naszego kraju, w ostatnich latach zaczyna cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Dzieje się tak nie tylko za sprawą przyciągających jak magnes swoim pięknem Bieszczad i Jeziorem Solińskim, ale także bogatą ofertą turystyczną miast tego regionu. Ma to znacznie przede wszystkim w deszczowe i zimne dni,  kiedy wycieczki na szczyt Tarnicy czy Połoniny, są raczej niemożliwe. W Rzeszowie, Stalowej Woli i Krośnie działają np. kasyna stacjonarne, które posiadają bardzo bogatą ofertę gier z prawdziwymi nagrodami gotówkowymi. Dla wszystkich tych, którzy obawiają się wizyt w takim miejscu, można polecić działające w sieci polskie kasyna online, będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnych świątyń hazardu.
Dlaczego warto odwiedzić Podkarpacie

Oczywiście, zła pogoda nie przeszkadza w odwiedzaniu także innych miejsc. W Bóbrce, która położona jest nieopodal Krosna, znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Przemysłu Naftowego. To wyjątkowe miejsce, w którym turyści mogą zwiedzać nie tylko najstarszą na świecie kopalnie oleju skalnego „Franek”, ale także zobaczyć wypływającą z gejzerów naturalną ropę naftową, czyli „czarne złoto”. W Krośnie, oprócz wspomnianego już wcześniej kasyna stacjonarnego Admiral, które znajduje się w zabytkowej części miasta, tłumy turystów przyciąga także muzeum Centrum Dziedzictwa Szkła. Zgromadzono w nim kolekcje słynnego na całym świecie kolekcje, ręcznie formowanego szkła. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, ale również sami spróbować stworzyć dowolne formy szklane.

Nieco dalej na północ, w pobliżu Rzeszowa znajduje się wyjątkowy późnorenesansowy zamek w Baranowie Sandomierskim, zwany „Małym Wawelem”. Ta niegdysiejsza siedziba rodu Leszczyńskich była niejednokrotnie wykorzystywana przez reżyserów, jako tło historyczne filmów, takich jak: „Czarne Chmury”, „Barbara Radziwiłłówna”, czy „Klejnot Wolnego Sumienia”. Forteca jest otoczona wyjątkowym parkiem, który łączy w sobie geometryczne formy stylu francuskiego, naturalne kształty angielskie oraz symetrię trawników w stylu włoskim. Natomiast w stolicy województwa - Rzeszowie, odwiedzający oprócz XVI wiecznego rynku, koniecznie powinni zobaczyć Podziemną Trasę Turystyczną, na którą składa się zespół dawnych miejskich piwnic. W sumie to 40, połączonych ze sobą pomieszczeń, znajdujących się pod powierzchnią Rynku. Zgromadzono w nich, między innymi: repliki zbroi rycerskich, a także herby dawnych właścicieli miasta. Na młodszych turystów czeka Muzeum Dobranocek z niecodzienną kolekcją lalek. Dzieci mogą podziwiać nie tylko kukiełki Jacka i Agatki, ale także misia Colargola, Pingwina Pik-Poka oraz postaci z takich bajek animowanych jak: Reksio oraz Bolek i Lolek. W innym ważnym mieście regionu - Przemyślu, na wszyskich fanów powieści Jaroslava Haska o „Przygodach dobrego wojaka Szwejka” czeka nie tylko słynna Ławeczka Józefa Szwejka, ale także możliwość zwiedzania zespołu obiektów obronnych Twierdza Przemyśl.

Materiał partnera

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ