Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 07:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Torby ekologiczne i wielorazowe butelki. Czyli o tym, czy EKO to hit, czy kit?

Polska zwariowała na punkcie wszelkiego rodzaju produktów ekologicznych i żywności z napisem BIO. Dookoła naszych mieszkań coraz częściej spotykamy nowe eko-restauracje, bio-sklepy, a na zakupy zabieramy ze sobą torby ekologiczne. Szukając szamponu, dokładnie czytamy skład, próbując wystrzegać się jak ognia wszystkiego co nienaturalne. Czy bycie EKO to hit? Czy jednak już odrobinę przesada? Czytajcie dalej.
Torby ekologiczne i wielorazowe butelki. Czyli o tym, czy EKO to hit, czy kit?

Moda na ekologię

Moda na bycie ekologicznym i dbanie o środowisko, w którym żyjemy i w którym docelowo przyjdzie funkcjonować naszym wnukom oraz prawnukom, zdaje się być słuszna. Celebryci coraz częściej wybijają się i lansują na bycie proekologicznymi. Promują w swoich kanałach social mediach życie eko, zachęcając do wybierania oczyszczającej z toksyn żywności ekologicznej oraz zamieniania dostępnych w marketach foliówek na torby ekologiczne. Czy wszystko co „eko” naprawdę jest zdrowe i dobre dla nas oraz naszej planety?

Torby ekologiczne zamiast eko-reklamówek

Na pierwszy rzut bierzemy torby biodegradowalne. Są to coraz częściej spotykane w sklepach eko-reklamówki, które jak się okazuje, są lepsze od zwykłych jedynie pod takim względem, że ich rozkład jest krótszy o zaledwie kilkanaście lat. Moda na nie to zdecydowanie chwyt marketingowy, któremu nie warto ulegać. Dużo lepszą opcją są torby ekologiczne, wykonane z bawełny. Możemy używać ich setki lub tysiące razy. Warto zawsze mieć jedną ze sobą, w torebce lub w samochodzie. Dzięki temu faktycznie uda nam się zrobić coś dobrego dla planety.  

Zdrowie czy marketing?

Moda na odżywianie się naturalnie, zdrowo i kolorowo pojawiła się dość niedawno. W dobie pandemii i dbania o siebie oraz swoją formę w domu, zaczęto jeszcze mocniej niż wcześniej promować ekologiczne produkty. Czy zawsze takie są? Niekoniecznie! Oczywiście, w pełni zgadzamy się z faktem, że musimy o siebie dbać, a to co wkładamy do ust odgrywa ważną rolę w tym procesie. Mimo to, warto podchodzić do tematu dość sceptycznie i z pewną dozą nieufności wybierać produkty sygnowane słowem EKO. Często jest ono jedynie chwytem marketingowym, niemającym zbyt wiele wspólnego z prawdą.

Jak rozpoznać kłamstwo?

Prawdziwie ekologiczne produkty muszą być tworzone naturalnymi metodami. W całym procesie nie wykorzystuje się wówczas absolutnie żadnej chemii, wypełniaczy, zamienników. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek procesach chemicznych. W grę wchodzą jedynie naturalne metody techniczne, fermentacyjne bądź techniczne.

Materiał partnera



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ