Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 00:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gang sutenerów rozbity. Mogli zarobić na prostytucji co najmniej 1,5 miliona złotych

Jeden z oskarżonych mężczyzn kierujący grupą, wynajmował mieszkania na terenie pięciu województw. Agencje towarzyskie tzw. mieszkaniówki, nadzorował i prowadził m.in. w Krośnie, Jaśle i Sanoku.
Gang sutenerów rozbity. Mogli zarobić na prostytucji co najmniej 1,5 miliona złotych

Autor: pixabay.com

Zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści majątkowe z uprawienia prostytucji rozpracowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak informuje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, akt oskarżenia wobec 7 osób trafił już do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie wyjaśnia sposób działania grupy.

Od lutego 2019 roku do stycznia 2020 roku jeden z mężczyzn kierujący grupą wynajmował mieszkania na terenie pięciu województw, w tym m.in. miastach w województwie Podkarpackim – Rzeszowie, Krośnie, Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławiu, Łańcucie, Mielcu, Tarnobrzegu, Sanoku, Jaśle. W nich nadzorował i prowadził agencje towarzyskie tzw. mieszkaniówki.

Oskarżony umieszczał na portalu internetowym ogłoszenie danego mieszkania, z którego osoba świadcząca usługi seksualne mogła skorzystać, dokonując odpowiedniej opłaty w wysokości od 150 do 200 złotych za dobę. W tej cenie kobieta, która była zainteresowana taką formą współpracy, miała zapewnioną ochronę, gwarantowany zysk, jeśli chciała – także zredagowane i opłacone ogłoszenie towarzyskie.

W ten sposób, wraz z pozostałymi członkami grupy przestępczej, mężczyzna stworzył sieć "mieszkaniówek" na terenie pięciu województw.

Od marca 2019 roku jeden z kierujących grupą rozpoczął kierowanie własną zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się tym samym procederem w Przemyślu, Jarosławiu, Krośnie i Starachowicach.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej informuje, że przesłuchani w sprawie świadkowie potwierdzili istnienie procederu i zasad obowiązujących i narzuconych przez oskarżonych. - Wszyscy oskarżeni złożyli też obszerne wyjaśnienia.

Z ustaleń śledztwa wynika, że oskarżeni czerpali dla siebie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez około 100 kobiet. W sumie zarobili na tym procederze około 1,5 miliona złotych.

Prokuratura krajowa o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oskarżyła dwóch mężczyzn (grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności). Pięć kobiet usłyszało zarzut brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienie przestępstw sutenerstwa (czyny te są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności).

Autor: tom


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ