Musimy zachować spokój, cierpliwość oraz ostrożność – apeluje dyrekcja krośnieńskiego szpitala.

środa, 25 marzec 2020 20:29
fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

W związku z sytuacją epidemiczną spowodowaną koronawirusem SARS CoV - 2, a także działając zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie podjął działania chroniące pacjentów oraz pracowników.

R E K L A M A

- Wdrożone środki oraz ciągle podejmowane czynności prewencyjne są odpowiedzią na podwyższony stan gotowości – tłumaczy Piotr Czerwiński, dyrektor szpitala. I dodaje, że działania chroniące będą najbardziej skuteczne wtedy, gdy każda osoba zachowa spokój, cierpliwość oraz ostrożność.

piotr czerwinski

Przypominamy, że w szpitalu do odwołania wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin w oddziałach. Osobom wchodzącym na teren placówki głównym wejściem mierzona jest temperatura. Wdrażany jest też system obiegówki.

Drugie czynne wejście jest przy SOR z planową izbą przyjęć, nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej oraz ambulatorium stomatologicznym.

Urządzono dwie ogrzewane poczekalnie. Kolejnym miejscem gdzie musi udać się pacjent to namiot, w którym następuje wstępna weryfikacja – badana jest temperatura, przeprowadzany jest wywiad. Przeprowadzana jest też saturacja. - Na tym etapie już wiemy, czy osoba może być podejrzana o zakażenie wirusem - tłumaczy Piotr Czerwiński.

Z powodu zagrożenia wstrzymano porody rodzinne w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz wykonywanie ambulatoryjnych badań endoskopowych (kolonoskopia, gastroskopia, rektoskopia oraz kolonoskopia wykonywana w ramach programu badań przesiewowych).

Szpital wprowadził też ograniczenie udzielanych świadczeń.

sw2sz

sw1sz


Dyrektor Piotr Czerwiński informuje, że w krośnieńskim szpitalu do tej pory nie odnotowano przypadku zarażenia koronawirusem SARS CoV – 2.  - Chcemy dla bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników ten stan utrzymać – tłumaczy i prosi o wyrozumiałość oraz śledzenie kolejnych komunikatów publikowanych na stronie krosno.med.pl oraz szpitalnym profilu Faceook.

90965359 2854619421259046 7217519814523224064 n

red. Krosno112.pl