Krośnieńskie święto wina dopiero za rok. Portius Festiwal został odwołany

archiwum 2018 archiwum 2018 fot. Portius Festiwal / Damian Krzanowski

Epidemia koronawirusa wymusza na organizatorach odwoływanie kolejnych imprez plenerowych. Tę niełatwą decyzję musiało podjąć też Stowarzyszenie Portius. W tym roku nie będzie święta wina na krośnieńskim Rynku.

Portius Festiwal to impreza, która przypomina, że Krosno słynęło z węgierskiego Wina. W sierpniowy weekend krośnieńska starówka wypełniała się mieszkańcami i turystami, którzy z lampką węgrzyna spacerowali po zabytkowych uliczkach.

W tym roku jednak tak nie będzie. Stowarzyszenie Portius zdecydowało, że osiemnasta edycja festiwalu się nie odbędzie. - Zwlekaliśmy do ostatniej chwili, ponieważ cały czas mieliśmy nadzieję, że jednak nie trzeba będzie jej podejmować - napisał na facebooku stowarzyszenia Zbigniew Ungeheuer, prezes stowarzyszenia. I dodaje, że nie była to łatwa decyzja. - Mamy nadzieję, że spotka się ze zrozumieniem.

Władze Stowarzyszenia Portius przyznają, że na ten rok były ogromne ambicje i plany związane z festiwalem. - Osiemnaste urodziny miały być prawdziwym wejściem w dorosłość – napisał Zbigniew Ungeheuer. - Niestety biorąc pod uwagę aktualną sytuację, w której przyszło nam wszystkim się odnaleźć musimy przenieść osiemnaste urodziny na 2021 rok.

red.

Polecamy

jj13052020

k112 280x280

KLO RB 2020

ZSGH KROSNO112

zs osiw ohp

zsjedliczev3 1905

BudowlankaKrosno reklama2020

banerek-zsiwonicz

lo jedlicze v

WYDARZENIA NOWE

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

R  E  K  L  A  M  A
 

Partnerzy portalu: