Szpital przygotowuje się do otwarcia poradni. Od poniedziałku będą możliwe porody rodzinne

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II przygotowuje się do znoszenia ograniczeń wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19. Na razie wprowadzono jednokierunkowy ruch pacjentów.

Od połowy tygodnia w szpitalu obowiązuje zmieniona organizacja ciągów pieszych. Na podłogach korytarzy naklejono strzałki w trzech kolorach. Tymi w kolorze zielonym powinni się kierować pacjenci zgłaszający się do poradni specjalistycznych dla dorosłych.

„Żółtą trasę” wyznaczono dla pacjentów udających się do zakładów bądź pracowni (np. do laboratorium, RTG, rezonansu, Zakładu Rehabilitacji Leczniczej).

Kolor niebieski wyznacza kierunek wyjścia ze szpitala.

Dyrekcja szpitala zaznacza, że wszyscy pacjenci zgłaszający się zarówno do poradni jak i do pracowni diagnostycznych, bądź zakładów zostaną poddani pomiarowi temperatury oraz muszą wypełnić ankietę oraz kartę obiegową. Można ją też pobrać ze strony internetowej szpitala i przyjść z już wypełnioną.

Te zasady weryfikacji stosowane są również w stosunku do pacjentów udających się do poradni dziecięcych (wejście przy parkingu przy SOR) oraz poradni funkcjonujących przy ulicy Grodzkiej.

Od poniedziałku (18 maja) krośnieński szpital wznawia porody rodzinne. Będą jednak obowiązywać zasady określone przez konsultantów krajowych.

Partner, który chce towarzyszyć kobiecie przy porodzie, powinien maksymalnie pięć dni wcześniej zrobić sobie test na koronawirusa.

- Osoba towarzysząca przez cały czas pobytu w szpitalu będzie musiała nosić maskę na usta i nos oraz rękawiczki, ewentualnie może też być przebrana w strój umożliwiający ochronę epidemiologiczną - czytamy w zaleceniach.

Na poród może być wpuszczona w momencie jego rozpoczęcia. Ale oddział musi opuścić w ciągu dwóch godzin po jego zakończeniu.

Konsultanci zastrzegają też, że rodząca w towarzystwie osoby bliskiej powinna przebywać w pojedynczej, indywidualnej sali porodowej wyposażonej w oddzielny węzeł sanitarny.

Dyrekcja krośnieńskiego szpitala przypomina, że w dalszym ciągu niezalecana jest jakakolwiek forma odwiedzin w oddziałach położniczo-ginekologicznych.

Decyzję dotycząca obecności osoby towarzyszącej przy porodzie, mając na uwadze względy organizacyjne oraz zalecenia konsultantów krajowych, podejmuje kierownik podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych lub upoważniony przez niego lekarz.

autor: Tomasz Jefimow

zdjęcia: krosno112.pl, archiwum szpitala

Polecamy

jj13052020

k112 280x280

KLO RB 2020

ZSGH KROSNO112

zs osiw ohp

zsjedliczev3 1905

BudowlankaKrosno reklama2020

banerek-zsiwonicz

lo jedlicze v

WYDARZENIA NOWE

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

R  E  K  L  A  M  A
 

Partnerzy portalu: