SZKOŁY ŚREDNIE 2020: Zespół Szkół w Iwoniczu – nowoczesna szkoła z tradycjami

Zespół Szkół w Iwoniczu jest placówką, w której tradycja i nowoczesność idą w parze, a uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w specjalistycznie wyposażonych pracowniach szkolnych i warsztatach, korzystając z najnowszych zdobyczy techniki. Wywiad z dyrektorem Zespołu Szkół w Iwoniczu, Panem Leszkiem Zajdlem.

Krosno112.pl: Poproszę o krótką reklamę Pana szkoły.
Dyrektor - Leszek Zajdel: Zespół Szkół w Iwoniczu jest placówką, w której tradycja i nowoczesność idą w parze, a uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w specjalistycznie wyposażonych pracowniach szkolnych i warsztatach, korzystając z najnowszych zdobyczy techniki. Oferujemy atrakcyjne kierunki kształcenia, dostosowując je do zmieniającego się rynku pracy. Od września 2020 r. wprowadzamy nowe zawody na poziomie technikum: technik energetyk, technik transportu drogowego i technik weterynarii oraz na poziomie Branżowej Szkoły I stopnia - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Krosno112.pl: Jakimi sukcesami może się pochwalić Zespół Szkół w Iwoniczu?
• Uczniowie odnoszą liczne sukcesy w różnych dziedzinach, np. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny (I miejsce na szczeblu centralnym w 2019 roku).
• Szkołę wyróżnia bardzo wysoka zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie – dzięki temu jej absolwenci z łatwością odnajdują się na elastycznym rynku pracy.
• Uczniowie zdobywają gruntowną wiedzę, nabywają umiejętności praktyczne oraz dodatkowe uprawnienia i kwalifikacje, uczestnicząc w różnych projektach unijnych (Interreg Polska – Słowacja, Erasmus+). Organizowane są staże zawodowe i kursy.
• Szkoła dominuje we współzawodnictwie sportowym w powiecie krośnieńskim, wielokrotnie plasowała się w 10-tce najlepszych szkół województwa podkarpackiego (największe sukcesy osiąga w piłce ręcznej, lidze lekkoatletycznej i koszykówce).

Krosno112.pl: Szkoła to nie tylko nauka. Jaką ofertę zajęć dodatkowych proponujecie Waszym uczniom?
• Stwarzamy doskonałe warunki do rozwoju zainteresowań uczniów i ich pasji, poprzez organizację szerokiej gamy zajęć dodatkowych, obozów, wycieczek, rajdów. Działają m.in. Zespół Tańca Ludowego „Krakowiak”, Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej, Szkolne Koło Artystyczne, Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolny Klub Sportowy.
• Z powodzeniem organizujemy imprezy o zasięgu regionalnym, m.in. Dzień Otwarty Szkoły, Dzień Patrona Szkoły (Bieg im. rtm. Witolda Pileckiego, Munduriada, turniej trójek piłkarskich), Powiatowe Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada w biegach przełajowych.

Krosno112.pl: Co proponujecie uczniom z odleglejszych powiatów?
• Przy szkole funkcjonuje Internat, który oferuje swoim mieszkańcom bardzo dobre warunki socjalno – bytowe, pokoje 2- i 3 – osobowe z pełnym węzłem sanitarnym.
• Uczniowie klas pierwszych mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu do szkoły, a mieszkający w Internacie na zwolnienie z opłaty stałej za pobyt.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą szkoły na stronie:

 www.zs.iwonicz.pl


oraz wirtualnego spaceru po naszych obiektach:

 https://www.zs.iwonicz.pl/wirtspacer/start.html

a także z filmami promującymi nasze kierunki kształcenia:

Kierunki kształcenia - filmy promocyjne

 

Artykuł sponsorowany

Polecamy

standup mozlil

fin-banery280x400

kiara06

mechanik baner 2020

skupzlotav2

studium baner do 25 08 2020

WYDARZENIA NOWE

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

R  E  K  L  A  M  A
 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro