OSP Barwinek

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Barwinku została założona w 1960 roku. W maju 1995 roku jednostka otrzymała swój pierwszy wóz bojowy, jakim był Żuk. Także w tym roku do użytku została oddana nowo wybudowana nam remiza, która służy do dnia dzisiejszego.

W 2011 roku nasi strażacy doczekali się nowego samochodu. Był nim UAZ przekazany nam z jednostki OSP Dukla.
Dynamiczny rozwój OSP zaczął się w 2014r. gdzie po staraniach zarządu zakupiono samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 STAR 244. W tym także roku gruntowny remont przeszła nasza remiza oraz przyległy do niej Dom Ludowy. Remiza została ocieplona oraz otynkowana.
Jednostka bardzo często współpracuje z Nadleśnictwem. Przed remizą OSP stoi pierwszy w Polsce pomnik poświęcony formacji Straży Granicznej.

Jednostka znajduje się bezpośrednio przy drodze krajowej numer 19 w pobliżu Polsko - Słowackiego przejścia granicznego w Barwinku.
Strażacy, co roku pełnią honorową wartę przy grobie Pańskim w lokalnym kościele. Współpracujemy także z lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich. Młody Zarząd OSP dzielnie i wytrwale działa w kooperatywie z starszymi członkami Ochotniczej Straży Pożarnej. Na chwilę obecną jednostka posiada 15 przeszkolonych druhów, którzy mogą brać bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Barwinek zimowo

OSP Barwinek

Polecamy

zsp reklama k112

skupzlotav2

mechanik baner 2020

optimus club

KLO RB 2020

studium baner do 25 08 2020

WYDARZENIA NOWE

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

R  E  K  L  A  M  A
 

Partnerzy portalu: