Porady K112

Rozrywka młodych ludzi w internecie

poniedziałek, 03 sierpień 2020 00:01

Internet to medium bez którego większość młodych ludzi nie wyobraża sobie życia, bo jak pokazują statystyki, aż 98% młodych ludzi codziennie wchodzi do sieci. Jest to nieodłączny element życia dzisiejszego życia społecznego, codziennych aktywności i rozrywki dla młodego człowieka. Przyjrzyjmy się zatem jak najczęściej spędzają czas młodzi dorośli po 18 roku życia.

Leśnicy zachęcają do wędrówek po lesie i grzybobrania. Przypominają, że grzyby w polskich lasach można zbierać bezpłatnie i w zasadzie bez ograniczeń, choć są pewne wyjątki.

Korzyści płynące z ogrzewania na podczerwień

poniedziałek, 20 lipiec 2020 20:54

Ogrzewanie na podczerwień jest stosunkowo słabo znaną metodą ogrzewania, która zyskuje na popularności dzięki wielu zaletom. Jest to ogrzewanie na prąd, jednak działające nieco inaczej niż klasyczne. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czeska liga piłkarska: futbol za naszą granicą

poniedziałek, 20 lipiec 2020 09:54

Nasi południowi sąsiedzi są nam znani z Krecika, Rumcajsa, pięknych gór oraz oczywiście pysznego piwa. Czy wiecie jednak, że tuż za granicą rozgrywane są bardzo ciekawe mecze piłkarskiej ligi na wysokim poziomie, zapewniając jej 13 miejsce w rankingu UEFA? Zobaczcie, co warto wiedzieć o Czeskiej Lidze Futbolowej i dowiedzcie się wszystkiego na jej temat.

Kosmetyki mineralne bez tajemnic

poniedziałek, 06 lipiec 2020 18:59

Naturalna pielęgnacja ciała? Z pewnością niejednokrotnie słyszałaś o kosmetykach na bazie łagodnych i ekologicznych komponentów. Co ciekawe, są nimi nie tylko kremy, balsamy, sera czy tym podobne preparaty do twarzy, lecz także… wiele produktów do makijażu. Mineralne podkłady, róże oraz cienie to Twój absolutny must have, jeżeli od specyfiku do make-upu wymagasz czegoś więcej, niż tylko efektownego rezultatu.

Niezawodne lodówki, pralki, płyty kuchenne – w swoim asortymencie wiele modeli ma marka Whirlpool. Zmywarka to kolejne godne polecenia urządzenie sygnowane logo tego producenta. Stoisz przed wyborem nowej lub pierwszej zmywarki? Przeczytaj, czym charakteryzują się sprzęty Whirlpool i sprawdź polecane modele.

Od 1 września 2019 roku Szef Krajowego Urzędu Skarbowego (KAS) sporządza listę zarejestrowanych płatników podatku VAT w formie elektronicznego formularza. Rejestr oprócz wcześniej przechowywanych danych, zawiera także numery rachunków bankowych podatników. Do czego służy biała lista podatników VAT i kto ma obowiązek z niej korzystać? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące e-rejestru.