Nietypowa gala MMA

fot. pixabay fot. pixabay

Fame MMA to nowość na polskim rynku, aczkolwiek od 2018 roku zainteresowani mogli obejrzeć już pięć gal. Sukces pierwszego wydarzenia przerósł oczekiwania chyba nawet samych organizatorów. Jest to bowiem najszybciej rozwijający się marketingowo event o charakterze sportowym jaki dotychczas powstał. Formuła wydarzenia opiera się na walkach znanych youtuberów, influencerów i celebrytów. Założycielami federacji jest między innymi znany z programu rozrywkowego Warsaw Shore Wojciech Gola oraz youtuber Michał "Boxdel" Baron.

Gala Fame MMA - początki
Początkowo freak fighty miały służyć rozwiązywaniu w oktagonie konfliktów jakie występowały pomiędzy znanymi youtuberami i influencerami. Pierwsza gala odbyła się 30 czerwca 2018 roku w Koszalinie. Najwięcej emocji wzbudziła wówczas walka dwóch youtuberów - Michał "Boxdel" Baron (jeden z założycieli federacji) vs. Jakub "Guzik" Szymański. Mężczyźni zawalczyli wówczas o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii ciężkiej. Kolejną emocjonującą walkę stoczyli Daniel "Magical" Zwierzyński i Adrian Polański. Jedną z ring girl była wówczas Monika Esmeralda Godlewska, która dziś na swoim koncie ma dwie przegrane walki przez TKO w pierwszej rundzie podczas gali Fame MMA 3 i Fame MMA 5.

Bilety
Wejściówki na Fame MMA można zakupić przez internet. Warto jednak zrobić to jak najszybciej bowiem zwykle rozchodzą się one w błyskawicznym tempie. Ceny biletów w zależności od miejsca kibicowania to koszt od 70 do nawet 800 złotych. Tańsze bilety dotyczą miejsc na trybunach, droższe tych na płycie. W sprzedaży zakupić można również bilety VIP, dzięki którym możliwe jest:

  • - wejście na halę w pierwszej kolejności,
  • - bezpłatne wejście na Meet&Greet, Media Trening i ceremonię ważenia,
  • - bezpłatne korzystanie z cateringu w trakcie gali,
  • - oglądanie gali w towarzystwie znanych gwiazd YouTube'a, Instagrama i innych social mediów,
  • - bezpłatny udział w Fame MMA After Party.

 

Fame MMA
Zakłady na Fame MMA można obstawiać wyłącznie w LV BET, który jest głównym sponsorem imprezy i tym samym jedynym bukmacherem. Jeśli chodzi o zakłady na Fame MMA i możliwość typowania można to zrobić zarówno w trybie przedmeczowym jak i live. Zwycięzcę konkretnej walki w oktagonie można więc obstawić nawet w trakcie jej trwania. Biorąc jednak pod uwagę, że nierzadko walki kończą się przez TKO lub KO już w pierwszej rundzie - trzeba się spieszyć. Zakładając konto na LV BET przy okazji typowania wyników walk gali Fame MMA istnieje możliwość otrzymania powitalnego bonusu.

Streaming
Galę Fame MMA można zobaczyć również w domu, co będzie wiązało się ze zdecydowanie mniejszymi kosztami. Stream można wykupić na oficjalnej stronie, na której udostępniana jest jedyna legalna transmisja wydarzenia na żywo - www.famemma.tv. Wykupienie PPV w przypadku ostatnich gal nie przekroczało kwoty 19,99 złotych. Walki streamowane są w wysokiej jakości, co wymaga oczywiście odpowiedniego połączenia z internetem. W sieci znajduje się wiele pytań o możliwość obejrzenia walk za darmo. Nie ma jednak takiej możliwości - jedyne oficjalne i legalne źródła to zakup biletów lub wykupienie PPV.

Fame MMA w innych krajach
Z uwagi na duże zainteresowanie formatem w Polsce, założyciele postanowili wkroczyć na rynek zagraniczny. Pierwsze zagraniczne wydarzenie zostanie zorganizowane w Wielkiej Brytanii. W oktagonie będzie można zobaczyć tamtejsze gwiazdy internetu i telewizji, głównie programów rozrywkowych. Pierwsza gala odbędzie się 14 grudnia jeszcze tego roku.

Opinie
Początkowo wiele osób ze środowiska MMA krytykowało organizację freak fightów. W ich opinii federacja niejako niszczy wizerunek sportów walki i samych zawodników, którzy trenowali wiele lat, aby móc zaprezentować wysokiej jakości umiejętności, których nie sposób zauważyć u większości zawodników Fame MMA. W obronie projektu stanął wówczas Marcin Różalski, który stwierdził, iż jest to zupełnie inna formacja, promująca walki celebrytów i nie należy jej porównywać z profesjonalnymi galami sportowymi. Dziś wielu sportowców zaangażowało się w trenowanie influencerów i gwiazd youtube’a, co przekłada się na nieco większe przygotowanie zawodników i nieco bardziej emocjonujące starcia w oktagonie.

artykuł partnera

 

Partnerzy portalu: