Kalkulator ubezpieczenia samochodu – oblicz cenę OC i AC w parę minut!

Czeka Cię zakup ubezpieczenia OC i AC? Teraz nie musisz wychodzić z domu, żeby wybrać dobrą polisę samochodową. W znalezieniu najlepszej oferty pomoże Ci prosty w obsłudze kalkulator ubezpieczenia samochodu!

Koszt zakupienia pakietu polis samochodowych OC + AC może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Właśnie dlatego co roku warto sprawdzić, czy konkurencyjni ubezpieczyciele nie mogą zaproponować nam niższej ceny – niekiedy różnica pomiędzy polisami jest naprawdę bardzo duża i daje spore oszczędności.

Kiedyś, aby sprawdzić koszt związany z kupnem polis samochodowych, trzeba było udać się albo do siedziby ubezpieczyciela, albo do agenta ubezpieczeniowego. Teraz jednak nie ma już takiej potrzeby – można wykorzystać kalkulator ubezpieczenia samochodu i samemu przeliczyć, gdzie warto ubezpieczyć swój pojazd!

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – kalkulacja kosztów polis OC i AC

Kalkulatory ubezpieczeniowe to serwisy internetowe, za pomocą których można dokonać własnoręcznego obliczenia wysokości polisy ubezpieczeniowej samochodu. Są one dostępne całkowicie za darmo – wykonanie kalkulacji nie obliguje także do wykupienia polisy.

Każdy kierowca ma obowiązek posiadać aktywną polisę OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Jej zadaniem jest ochrona przed skutkami wywołanych przez niego zdarzeń drogowych. Poza tym, do OC możemy dokupić także ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Rozszerza ono ochronę o szereg nieprzewidzianych zdarzeń, w tym między innymi o kradzież samochodu.

Koszty tych właśnie polis są wyceniane indywidualnie na podstawie szeregu informacji dostarczonych przez kierowcę. Teraz może zrobić to za nas kalkulator ubezpieczenia samochodu!

Dlaczego warto wyliczyć koszt polis OC + AC przez kalkulator on-line?
Dzisiaj coraz więcej kierowców decyduje się na samodzielne poszukiwanie polis ubezpieczeniowych. Przez internetowy kalkulator ubezpieczenia samochodu można zrobić to w dowolnym momencie!

Najważniejsze zalety kalkulatorów ubezpieczeń samochodowych:
- gromadzą w jednym miejscu pełną paletę ofert ubezpieczycieli 
- umożliwiają dokonanie indywidualnej kalkulacji kosztów polis 
- można korzystać z nich 24 godziny na dobę
 - zmniejszają koszty zakupu polis ubezpieczeniowych
-  wykonanie wyliczeń jest bardzo szybkie
- są łatwe, intuicyjne w obsłudze
- nie wymagają opłaty za zrealizowanie kalkulacji
- czytelnie prezentują oferty od najtańszej do najdroższej
- pozwalają na wykupienie ubezpieczenia w wyliczonej cenie

Wobec tego kalkulator ubezpieczenia samochodu to korzystna propozycja dla każdego kierowcy. Jak skorzystać z takiego serwisu?

Jak obliczyć wysokość polisy z kalkulatorem ubezpieczeniowym?

Wykonanie kalkulacji za pomocą kalkulatora ubezpieczeniowego jest naprawdę bardzo proste – całość zajmie zaledwie kilka minut, dlatego w tak krótkim czasie można dowiedzieć się, ile zapłacimy za polisy OC i AC u różnych ubezpieczycieli!

Jak zatem można samodzielnie wyliczyć koszt polis OC + AC przez kalkulator ubezpieczenia samochodu? Sprawdź, jak zrobić to krok po kroku!

1. Wybór odpowiedniego kalkulatora ubezpieczeniowego
Na początku należy wybrać odpowiedni kalkulator ubezpieczeniowy porównujący oferty ubezpieczycieli samochodowych.

Na polskim rynku działa wiele tego typu serwisów. Najlepiej wybrać taki, który będzie porównywał oferty jak największej liczby ubezpieczycieli, na przykład Porówneo.pl, który analizuje polisy towarzystw Aviva, AXA, Benefia, Generali, Link4, MTU24, Proama, Ergo Hestia, PZU i innych.

2. Wskaż polisę, którą chcesz wykupić
Następnie należy wybrać rodzaj polisy ubezpieczeniowej, którą chcemy obliczyć. W tym przypadku wybrać możemy polisy OC oraz AC.

3. Wprowadź odpowiednie dane do kalkulatora
Po wybraniu typu ubezpieczenia kalkulator ubezpieczenia samochodu poprosi nas o wypełnienie formularza, na podstawie którego będzie mógł on przeprowadzić dokładną kalkulację oferty u różnych ubezpieczycieli.

Dane, które należy wpisać do kalkulatora, odnoszą się do ubezpieczanego samochodu, jego właściciela lub właścicieli, gdy jest on przedmiotem współwłasności, a także dotyczą dotychczasowej historii ubezpieczeniowej. Dodatkowo, kalkulator może wymagać podania danych kontaktowych jak numer telefonu – jest on wymagany przez określonych ubezpieczycieli do wykonania kalkulacji.

4. Sprawdź wyniki kalkulacji
Gdy wypełnimy cały formularz, kalkulator ubezpieczenia samochodu rozpoczyna obliczenia. Najczęściej trwają one około minuty, dlatego nie należy wtedy wyłączać strony internetowej.

Następnie kierowca może zobaczyć wynik indywidualnej kalkulacji przygotowanej specjalnie dla niego – oferty polis OC oraz AC uszeregowane są od najtańszej do najdroższej, dlatego można od razu dobrać tą najkorzystniejszą.

5. Wykup najlepszą polisę samochodową przez internet
Co więcej, kalkulator ubezpieczenia samochodu Porówneo.pl pozwala na wykupienie polis ubezpieczeniowych – możemy zatem zakupić całkowicie przez internet tą, która będzie najtańsza, i tym samym zaoszczędzić sporą sumę na ubezpieczeniu samochodu!

Podsumowując, gdy chcesz dowiedzieć się, kto ma najtańsze OC i AC, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia samochodu on-line już teraz!

Materiał partnera

 

Partnerzy portalu: