Ubezpieczenie mieszkania - jak wybrać najlepsze?

fot. pixabay fot. pixabay

Już jest! Wymarzone, wyczekiwane, własne mieszkanie. Długo czekaliśmy na to, żeby móc się nim cieszyć, dlatego nie powinniśmy zwlekać z jego ubezpieczeniem. Polisa mieszkaniowa, to produkt tak samo dostępny, jak np. OC samochodu. Jednak, by mieć pewność, że kupujemy dobry produkt, warto się do takiego zakupu przygotować.

Mieszkanie to niejednokrotnie najdroższa rzecz jaką posiadamy. Dlaczego w takim razie, tak opornie idzie nam przekonanie się do tego, że zakupienie ubezpieczenia, które będzie je chronić, to dobra decyzja? I oczywiście możemy robić wiele sami, począwszy od wprawienia dobrych zamków, mocnych drzwi i okien oraz szeregu systemów alarmowych. Nie mniej jednak, takie zabezpieczenia nie zawsze mogą okazać się skuteczne, co w ostateczności może doprowadzić do tego, że nasze mienie zostanie skradzione lub zdewastowane i nie otrzymamy za to zadośćuczynienia.

W takim razie, co zrobić żeby tak nie było? Zwyczajnie się ubezpieczyć. A jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę? Instrukcję znajdziecie poniżej.

Ubezpieczenie mieszkania, czyli co?

Przede wszystkim, co wchodzi w skład przeciętnej polisy mieszkaniowej? W zależności od wysokości składki katalog ryzyk może składać się nawet z kilkudziesięciu typów zagrożenia. Najpopularniejsze z nich (najczęściej występujące), to bez wątpienia pożar, zalanie oraz kradzież. Nie mniej jednak w droższych wariantach możemy spotkać się z np. trzęsieniem ziemi, lawiną lub upadkiem drzew i masztów. Wiadomo, tego typu sytuacje muszą zostać dostosowane do miejsca, w którym nasze mieszkanie się znajduje.

Dodatkowo każde ubezpieczenie w swojej podstawowej formie najczęściej chroni tylko mury oraz elementy, które wchodzą w skład mieszkania ‘na stałe’ np. instalacje, tapety, podłogi ale także meble i sprzęt AGD w zabudowie. Resztę przedmiotów, jeśli zależy nam na ich ubezpieczeniu powinniśmy dołożyć osobno (i w ostateczności dodatkowo dopłacić).

Wiadomo, im więcej ryzyk i im więcej przedmiotów będzie zapisanych w polisie, tym bardziej będziemy chronieni. Nie mniej jednak szeroki zakres ochrony, to automatycznie wyższa składka, jaką przyjdzie nam opłacić. W takim razie gdzie szukać? Jak znaleźć ubezpieczenie na naszą kieszeń?

Nie bój się podjąć decyzji

Wiadomo, wchodząc do biura ubezpieczeniowego dostaniemy konkretne informacje, na temat produktu danej firmy. Jednak, gdy decydujemy się na tego typu zakup warto mieć szersze rozeznanie, dlatego w takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z dobrodziejstwa internetu.
Warto przede wszystkim porównać dostępne produkty na rynku. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na https://kalkulator-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu-kalkulator/ gdzie w łatwy i szybki sposób znajdziemy dogodny produkt dla nas. Jaka powinna być cena takiego ubezpieczenia? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Za polisę mieszkaniową możemy zapłacić 100, ale także 1500 zł, wszystko zależy od naszej nieruchomości oraz od tego, co chcemy ubezpieczyć.

Dlatego skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń, to dobra decyzja ponieważ w jasny i przejrzysty sposób otrzymamy szereg ofert dostępnych na rynku, dopasowanych do naszych potrzeb.

Materiał partnera

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro